Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 74 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow Węgiel, kopaliny arrow A węglem z Rosji to już można palić?
Sunday 31 May 2020 17:25:24.29.
W Y S Z U K I W A R K A
A węglem z Rosji to już można palić? Drukuj Email
Wpisał: Górnicy   
11.01.2020.

 

 

A węglem z Rosji to już można palić?

Górnicy zablokują węgiel z Rosji na granicy Polski?

Związkowcy grożą akcją protestacyjną.

 

https://rybnik.naszemiasto.pl/gornicy-zablokuja-wegiel-z-rosji-na-granicy-polski/ar/c1-7499739?fbclid=IwAR2hiojFSw4bsJVPKAcEe2yNwITfwIHKlXaBiNNSdlDWKCRqc2e5M49FC7o

Górnicy chcą blokować węgiel z Rosji na przejściach granicznych. Załogi górnicze gotowe są blokować przejścia graniczne, aby chronić swoje miejsca pracy i nie dopuścić do masowego importu obcego węgla, głównie z Rosji - czytamy w najnowszym oświadczeniu górniczych związków zawodowych. Chodzi o kopalnie należące do Polskiej Grupy Górniczej i działające pod szyldem KWK ROW.


Górnicy planują przeprowadzić kolejną akcję. Organizacje oddziałowe Wolnego Związku Zawodowego „Sierpień 80” działające w należącej do Polskiej Grupy Górniczej kopalni zespolonej KWK „ROW” (Ruch „Jankowice”, Ruch „Chwałowice”, Ruch „Rydułtowy” i Ruch „Marcel”) domagają się od premiera Mateusza Morawieckiego oraz od wicepremiera, ministra aktywów państwowych, Jacka Sasina "natychmiastowych i zdecydowanych działań w związku z katastrofalną sytuacją zespolonej Kopalni Węgla Kamiennego ROW".


- Na zwałach kopalni zalega tak dużo węgla, że wkrótce wydobycie na tychże kopalniach trzeba będzie zatrzymać, a górników odesłać na przymusowe postojowe - czytamy w piśmie związkowców.

Jak przekazuje Patryk Kosela, rzecznik prasowy Komisji Krajowej WZZ "Sierpień 80", sytuacja budzi wśród załóg górniczych "słuszne niepokoje".

- Załogi gotowe są blokować przejścia graniczne, aby chronić swoje miejsca pracy i nie dopuścić do masowego importu obcego węgla, głównie z Rosji - podkreśla.Zmieniony ( 11.01.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.