Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 171 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow aborcjoniści; w szklance; eutanazje 20+ arrow Niezwykłe wiadomości od Tafidy
Wednesday 14 April 2021 15:03:59.32.
migawki
Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Niezwykłe wiadomości od Tafidy Drukuj Email
Wpisał: Caroline Farrow | CitizenGO   
13.01.2020.

Niezwykłe wiadomości od Tafidy

Caroline Farrow | CitizenGO <petycje@citizengo.org>

      Chciałabym podzielić się dziś z Państwem naprawdę radosnymi informacjami.
Czy pamiętają Państwo
Tafidę (pięcioletnią dziewczynkę z Londynu, która znajdowała się w głębokiej śpiączce w konsekwencji wylewu krwi do mózgu)?

Zgodnie z opinią lekarzy, Tafida Raqeeb wraca do zdrowia i czuje się coraz lepiej!

        Lekarze w szpitalu Gaslini w mieście Genua, gdzie Tafida mogła zostać przewieziona dzięki sukcesowi naszej zeszłorocznej kampanii, stwierdzili, że stan jej zdrowia pozwala na przeniesienie z oddziału intensywnej terapii, gdzie do tej pory ją leczono, na oddział rehabilitacyjny.

         Mała pacjentka jest stopniowo odstawiana od respiratora. Potrafi już oddychać samodzielnie przez co najmniej 2-3 godziny dziennie.

Ale to nie wszystko. Dziewczynce usunięto cewnik, jako że jest już w stanie samodzielnie kontrolować oddawanie moczu, co jeszcze niedawno wydawało się niemożliwe.

Mama Tafidy powiedziała:

Każdy, kto zobaczyłby Tafidę teraz, byłby w szoku. Nie ma już rurek w nosie i w ciągu dnia ma stale otwarte oczy.

Leży w dużej sali na oddziale rehabilitacyjnym. Jest tutaj nie tylko potrzebny sprzęt do fizjoterapii, ale też basen do hydroterapii.
Tak naprawdę jej powrót do zdrowia zaczyna się dopiero teraz - dzięki tym wszystkim możliwościom terapii, których była pozbawiona wcześniej (w szpitalu w Londynie).”

Tafida to ta sama dziewczynka, której jeszcze w lipcu zeszłego roku brytyjscy lekarze odmówili wszelkiej nadziei, prawa do leczenia i de facto skazali ją na śmierć!

Paolo Petralia, główny menadżer włoskiego szpitala, powiedział: 

Z radością przyjęliśmy Tafidę do nas, spełniając prośbę rodziców, by dać dziewczynce czas na powrót do zdrowia i zapewnić wysoką jakość opieki.”

Ten czas dla Tafidy i jej rodziny jest warunkiem ludzkiej godności.

Godność człowieka jest z kolei w centrum tego, o co Państwo i ja walczymy w CitizenGO każdego dnia.  
Zaś dobre wiadomości są nagrodą, dla Państwa i dla nas, za ciężką pracę i walkę o prawa tych najmniejszych i najbardziej bezbronnych spośród nas.

Jestem pewna, że cieszą się teraz Państwo, tak jak ja, radością Tafidy i jej rodziny… lecz ta radość przeplata się ze smutkiem innych rodzin - Charliego Garda i Alfiego Evansa - którym brytyjski wymiar sprawiedliwości i brytyjska służba zdrowia odmówiły podobnej szansy na życie.

Nie mam złudzeń, że Charlie, Alfie, czy Tafida nie będą ostatnimi dziećmi, których życie będzie zależało od totalitarnych ambicji władz brytyjskich.
Rodzina żadnego chorego dziecka nie powinna być zmuszona uczestniczyć w trudnej bitwie z brytyjskim
(ani żadnym innym) systemem sądowniczym, którego głównym celem w takich przypadkach jest pozbawienie podstawowych praw rodzicielskich, w tym prawa do ratowania życia swoich dzieci.
Powrót do zdrowia Tafidy jest w dużej mierze możliwy dzięki determinacji Państwa, mojej i nas wszystkich w CitizenGO… bez Państwa wsparcia wywarcie tak skutecznego nacisku na władze brytyjskie, by zezwoliły rodzicom Tafidy na jej leczenie we Włoszech na pewno nie byłoby możliwe.
Będziemy walczyć za każdym razem, kiedy dzieciom takim jak Tafida, Alfie, czy Charlie, zostanie odmówione prawo do leczenia i życia.

Ta nierówna walka z totalitarnymi ambicjami “cywilizacji śmierci” nie zawsze kończy się zwycięstwem życia, ale to właśnie przypadek małej Tafidy i jej rodziców potwierdza, że trzeba ją prowadzić za każdym razem, w sposób niezłomny i do końca.

Z serca dziękuje za wszystko, co Państwo robią dla życia, rodziny i wolności. 

Caroline Farrow

===============================
Caroline Farrow i cały zespół CitizenGOCitizenGO jest organizacją aktywnych obywateli,którzy bronią życia człowieka, rodziny i płynących z godności człowieka podstawowych wolności. Naszą działalność opieramy na chrześcijańskiej antropologii. Aby dowiedzieć się więcej na nasz temat, kliknij tutaj. Możesz też znaleźć nas na portalach Facebook lub Twitter.

Zmieniony ( 13.01.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.