Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 21 gości
S T A R T arrow PUBLICYŚCI arrow Małgorzata Todd 20 arrow Magiczna liczba
Friday 05 June 2020 05:41:09.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Magiczna liczba Drukuj Email
Wpisał: Małgorzata Todd   
24.01.2020.

Magiczna liczba

Małgorzata Todd http://mtodd.pl/?wysija-age=1&controller=email&action=view&email_id=342&wysijap=subscriptions

 

25 stycznia 2020 r. | Nr 4/2019 (447)

 

Szanowni Państwo!  

      Są dwa zasadniczo odmienne sposoby zdobywania majątku - ciężką pracą, lub rozbojem. Polacy od wieków preferowali ten pierwszy sposób, a nasi sąsiedzi ten drugi. Bóg jeden wie jak nam, Polakom udawało się przetrwać te wszystkie wyniszczające wojny, ciągle rozboje i totalny rabunek.

        Może zawdzięczamy to hołdowanym wartościom wyższym niż mamona?

Wartości muszą się jednak przejawiać w działaniu, a bez majątku nie da się zdobyć, ani utrzymać odpowiedniego prestiżu i koło się zamyka.

     Przed nami znowu trudny czas. Rosja z Izraelem, przy tradycyjnym wsparciu Niemiec i Francji znowu szyją nam buty. Jawne zakłamywanie historii najnowszej nie ma na celu zwykłej chęci dokuczenia nam. Chodzi o kolejną, totalną grabież na mocy aktu 447 Just. Oni próbują przekonać Świat, że Polacy ponoszą winę za wszelkie zło, jakie się działo i nadal dzieje. W obliczu takiego straszliwego wroga cel uświęca środki.

Mienie bezdziedziczne w całym cywilizowanym świecie przechodzi na rzecz skarbu państwa kraju, w którym się znajduje. Zrobienie wyjątku na rzecz organizacji żydowskich w Polsce zostanie zaakceptowane i nikt nie kiwnie palcem. Prawa należy przestrzegać, ale przecież nie w wypadku narodu ponoszącego winę za wszelkie nieszczęścia dwudziestego wieku!

    A imię jego czterdzieści i cztery, do czego dodajmy jeszcze siódemkę i otrzymamy kolejny numer niniejszego felietonu.

 Pozdrawiam i do następnej soboty,
Małgorzata Todd

Zmieniony ( 24.01.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.