Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 121 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow krótko arrow mentalność leminga w praktyce
Wednesday 21 April 2021 13:55:56.32.
migawki
Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
mentalność leminga w praktyce Drukuj Email
Wpisał: nicek   
15.12.2010.
mentalność leminga w praktycehttp://www.nicek.info/index.php/2010/12/14/lemingi

[....]

Jak mentalność leminga działa w praktyce? Myślę, że najlepiej będzie opowiedzieć o arcyciekawym zdarzeniu, jakie miało miejsce kilka dni temu.

Ze strony myPiS wykopiowałem sobie kawałek przemówienia Jarosława Kaczyńskiego. Kawałek o objętości strony A4. Tenże kawałek wydrukowałem sobie i z nim pojechałem do jednego z zaprzyjaźnionych lemingów. Dałem mu tę kartkę z przemówieniem JarKacza i powiedziałem tak- no i zobacz, co wygaduje ten twój cholerny ryży idol!Leming tekst przeczytał, pokiwał głową i spytał się mnie, czego ja chcę, bo przecież dobrze Tusku gada. Z sensem, widać, że człowiek ma pojęcie o czym mówi i że tu widać różnicę klasy między nim, Tuskiem, a Kaczyńskim, który to Kaczyński nie potrafi sensownie ani zdania powiedzieć i tylko bełkocze coś od rzeczy. Trochę zaoponowałem, że jak od rzeczy, że może się nie wsłuchał, że może on ma na Kaczyńskiego alergię i skreśla gościa niezależnie od tego, co by powiedział?

Leming się na to obruszył, że go traktuję jak leminga, a on jest wszak świadomym swoich wyborów obywatelem i gdyby Kaczyński tak gadał z sensem jak Tusk (tu popukał palcem wskazującym w kartkę z przemówieniem Kaczyńskiego), to by było o czym gadać. Ale przecież wiadomo, że Kaczyński jest chorym oszołomem, obłąkańcem na prochach i tu poleciał ten typowy dla lemingów ciąg wdrukowywanych im pracowicie via media mądrości.

Gdy dotarliśmy już do tego miejsca uznałem, że nie ma się co obcyndalać, tylko trzeba leminga uświadomić. Powiedziałem mu więc, że tekst, który go tak zachwycił pochodzi z niedawnego przemówienia Kaczyńskiego i co on na to?I jak ci się wydaje, czy leming choćby odrobinę zweryfikował swoje widzenie świata?Nic z tych rzeczy!Leming obraził się na mnie. Obraził się śmiertelnie. Nic tak bowiem nie obraża, jak prawda, co twierdził już Napoleon.I teraz jakoś to zepnijmy klamrą.Bo ten mój zaprzyjaźniony leming, to jest dosyć prominentny przedstawiciel dolnośląskiej palestry. [....md]
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.