Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 12 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Kolejny SUKCES arrow Podwyższenie stawki VAT na drewno opałowe z 8 do 23 %. Podarek wyborczy dla A. Dudy i dla nas?
Tuesday 07 July 2020 01:13:11.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gorące modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Podwyższenie stawki VAT na drewno opałowe z 8 do 23 %. Podarek wyborczy dla A. Dudy i dla nas? Drukuj Email
Wpisał: minister finansów Tadeusz Kościński   
28.06.2020.

Podwyższenie stawki VAT na drewno opałowe z 8 do 23 %.

Podarek wyborczy dla A. Dudy i dla nas?http://firmylesne.pl/lista/informacje/pokaz/podwyzszenie_stawki_vat_na_drewno_kominkowe_przelozone,4365

28.03.2020

Ministerstwo Finansów poinformowało, że w związku z trudną sytuacją gospodarczą związaną z epidemią koronawirusa, termin obowiązywania ustawy został przesunięty z 1 kwietnia na 1. lipca 2020 r.

 W związku z powyższym, do 30. czerwca będą stosowane dotychczasowe przepisy ustawy o VAT i przepisy wykonawcze jej dotyczące. Do tego czasu sprzedaż drewna kominkowego pozostaje objęta stawką VAT równą 8%.

Ministerstwo chce, by firmy nie musiały martwić się nowymi obowiązkami w tym trudnym dla nich czasie” – jak informuje minister finansów Tadeusz Kościński. [to jawne szyderstwo z „ekologii” i ekonomii w ustach tego pana . Mirosław Dakowski]

Z dniem 1. lipca 2020 r. wejdzie w życie nowelizacja ustawy o VAT związana z ujednoliceniem stawek VAT dla produktów i usług znajdujących się w jednym dziale CN.

Dlatego też od 1. lipca 2020 r. drewno opałowe zostanie objęte stawką podstawową w wysokości 23%. Oznacza to, że u sprzedawców którzy stosowali dotychczas obniżoną stawkę drewno opałowe podrożeje o 15%.

======================

MD: Podwójna bezczelność, bo te 23% miało obowiązywać tylko parę lat, które JUŻ dawno minęły. Ani Vateusz, ani ten spadochroniarz z City of London Kościński nie reagują na żądania przywrócenia 22%.

Zmieniony ( 28.06.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.