Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 124 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Białoruś, Litwa arrow BONANZA na Białorusi ! Za dołączenie do strajku 100 tys. $ dla każdego zakładu. I $ 1500 na ryło!
Sunday 25 October 2020 11:11:27.30.
migawki
 

25.10.20 Siedlce – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”.

Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

 
W Y S Z U K I W A R K A
BONANZA na Białorusi ! Za dołączenie do strajku 100 tys. $ dla każdego zakładu. I $ 1500 na ryło! Drukuj Email
Wpisał: Striżak   
28.08.2020.

 

 

BONANZA na Białorusi ! Za dołączenie do strajku 100 tys.

dolarów dla każdego zakładu.

Oraz $ 1500 na ryło !!

 

A przedstawiciele luksusowego hotelu Palace w Nieświeżu zapewnili, że

wszyscy represjonowani strajkujący będą mogli liczyć na wypoczynek

właśnie w ich obiekcie.

oprac. Jakub Ceglarz 19.08.2020

Strajki, przystępują kolejne zakłady. Komitet Strajkowy obiecuje pomoc dla zwalnianych

Na Białorusi sytuacja jest coraz gorętsza. Do strajku przyłączają się kolejne przedsiębiorstwa, w tym również te państwowe. Mowa tu choćby o firmach produkujących tabor kolejowy oraz traktory.

Jak pisze "Rzeczpospolita", wiele firm w zamian za dołączenie do strajku ma otrzymać pieniądze. Mowa tu o 100 tys. dolarów dla każdego zakładu. Poinformował o tym Andriej Striżak, koordynator Ogólno-białoruskiego Komitetu Strajkowego. Jak dodał, właśnie solidarność to coś, czego najbardziej boją się białoruskie władze w kontekście strajku.

Dodatkowo każdy, kto straci pracę z powodu protestu, będzie mógł ubiegać się o 1500 dolarów wsparcia. To mniej więcej równowartość trzech miesięcznych pensji na Białorusi. Problem polega na tym, że nikt nie wie, skąd takie pieniądze miałyby pochodzić. Striżak tego nie precyzuje, nie wyjaśnia tego również "Rzeczpospolita".

To funduje Striżak, czy pani Ciechanowska? A może  - to MY tak chojnie płacimy, poprzez Vateuszka?? md]

A strajkujących jest coraz więcej. Oprócz wspomnianych zakładów produkujących tabor czy traktory, do protestu przyłączyli się również m.in. pracownicy huty szkła w Połocku, zakładów konstrukcji metalowych, a od środy zapowiedzieli to zatrudnieni w białoruskiej telewizji.

Na tym nie koniec. Przedstawiciele luksusowego hotelu Palace w Nieświeżu zapewnili, że wszyscy represjonowani strajkujący będą mogli liczyć na wypoczynek właśnie w ich obiekcie.

Oferta dotyczy również tych funkcjonariuszy, którzy w ostatnich dniach "wypowiedzieli posłuszeństwo" Łukaszence i postanowili zrezygnować ze służby.

Zmieniony ( 28.08.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.