Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 14 gości
S T A R T arrow Kultura i okolice arrow kultura 20+ arrow Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej kierowana przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną.Oscary.
Thursday 29 October 2020 05:10:51.30.
migawki
 

30/31.10 Jasna Góra – comiesięczne Czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę

Wielce Czcigodny Premierze i Ministrze „Zdrowia” ! Demonstranci pytali : „Premierze, czy istnieje sranie bezobjawowe?” . A po karetkach policji skakał wasz prowok - zdjęcia mogę dostarczyć.

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”. Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

A fekalia Trzaskowskiego systematycznie, po cichu dalej ubogacają Wisłę.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej kierowana przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną.Oscary. Drukuj Email
Wpisał: Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej   
09.09.2020.

Filmy bez zboczeńców i mniejszości rasowych nie mogą liczyć na Oscara.

Nowe zasady” przyznawania nagrody.

Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej jest kierowana przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną.

Przyznająca co roku Oscary Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej ogłosiła nowe zasady dotyczące tego, jakie produkcje będą mogły w nadchodzących latach walczyć o nagrodę w kategorii najlepszy film. Nowe zapisy zostaną wprowadzane od 2022 roku, a całkowicie wejdą w życie przy okazji planowanej na 2024 rok 96. Ceremonii Oscarowej.

 

Jak podaje portal filmowy Filmweb, aby otrzymać nominację do Oscara w kategorii najlepszy film, produkcja będzie musiała spełnić dwa z czterech poniższych standardów:

 1. Standard A - reprezentacji na ekranie:

przynajmniej jeden z odtwórców głównej roli bądź też istotnej roli drugoplanowej musi mieć „inne rasowe pochodzenie”;

– przynajmniej 30 proc. aktorów w drugoplanowych i epizodycznych rolach musi reprezentować co najmniej dwie spośród tych grup: kobiety, mniejszości rasowe, osoby LGBTQ+, osoby z niepełnosprawnością fizyczną lub intelektualną, niedosłyszące;

– główny wątek fabularny musi być związany z co najmniej jedną z wyżej wymienionych grup.

 2. Standard B - ekipy filmowe i zespoły twórcze:

– casting, zdjęcia, muzyka, kostiumy, reżyseria, montaż, fryzury, charakteryzacja, produkcja, scenografia, dźwięk, efekty specjalne, scenariusz – co najmniej dwa z powyższych działów powinny być kierowane przez osoby z tych grup: kobiety, mniejszości rasowe, osoby LGBTQ+, osoby z niepełnosprawnością fizyczną lub intelektualną, niedosłyszące;

– co najmniej sześć osób niższego szczebla ekipy powinny reprezentować mniejszość rasową lub etniczną;

– co najmniej 30 proc. całej ekipy filmowej powinny stanowić osoby z tych grup: kobiety, mniejszości rasowe, osoby LGBTQ+, osoby z niepełnosprawnością fizyczną lub intelektualną, niedosłyszące.

 Zasady mówią jeszcze o standardach C dotyczących płatnych praktyk, staży i możliwości rozwoju dla kobiet, mniejszości rasowych, osób LGBTQ+, osób z niepełnosprawnością fizyczną lub intelektualną, głuchoniemych, a także standardach D dotyczących tego, że firma zajmująca się „komunikacją z widownią” (np. PR-owa) powinna na kierowniczych stanowiskach mieć reprezentantów kobiet, mniejszości rasowych, osób LGBTQ+, osób z niepełnosprawnością fizyczną lub intelektualną, niedosłyszące.

 Źródło: filmweb.pl / film.org.pl / tysol.pl TK

=========================

mail:


to ja podziękuję  i nie będę oglądał.
Zmieniony ( 09.09.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.