Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 133 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Prawo 20 arrow Zbigniew Boniek przyznał się
Monday 25 October 2021 15:42:54.35.
migawki
"Tajemnica stanu": Jaki procent pojedynczo zaszczepionych przyjęło drugą szprycę.
 
W Y S Z U K I W A R K A
Zbigniew Boniek przyznał się Drukuj Email
Wpisał: Sędzia Rafał Wagner, przewodniczący I Wydziału Cywilnego Sądu Okręgowego   
09.09.2020.

Zbigniew Boniek przyznał się

Elig https://www.ekspedyt.org/2020/09/08/zbigniew-boniek-przyznal-sie-do-winy/W dzisiejszej [8.09.2020] „Gazecie Polskiej Codziennie” ukazał się na tzw „jedynce” artykuł „Cenzura! Zakaz pisania o Bońku i PZPN dla „GPC””. Patrz {TUTAJ(link is external)}] Czytamy w nim:

Sędzia Rafał Wagner, przewodniczący I Wydziału Cywilnego Sądu Okręgowego w Warszawie, 27 sierpnia wydał postanowienie zakazujące dziennikarzowi „Gazety Polskiej” Piotrowi Nisztorowi publikacji treści związanych ze Zbigniewem Bońkiem. Tego samego dnia ten sam sędzia wydał identyczne postanowienie dla „Gazety Polskiej Codziennie”.

Postanawia:
1. Udzielić zabezpieczenia roszczeń Zbigniewa Bońka o ochronę dóbr osobistych poprzez zakazanie FORUM S.A., z siedzibą w Warszawie na okres 1 roku od dnia doręczenia mu odpisu postanowienia o udzieleniu zabezpieczenia publikacji (także formułowanych przez jego przedstawicieli i pracowników), w tym w mediach społecznościowych rozpowszechniających zarzuty i twierdzenia przypisujące Zbigniewowi Bońkowi:
– powiązania – w przeszłości lub obecnie – z władzami komunistycznej Polski, Służbą Bezpieczeństwa;
– pełnienie w Polskim Związku Piłki Nożnej roli gwaranta i
rzecznika systemu komunistycznego;
– sprawowanie funkcji Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej w sposób nieetyczny, naruszający prawo i nietransparentny;
– popełnienie przestępstwa karnoskarbowego poprzez nieujawnienie przed urzędem skarbowym 1 100 000 euro dochodu i nieodprowadzenie podatku od tej kwoty;

2. zagrozić FORUM S.A. z siedzibą w Warszawie nakazaniem zapłaty kwoty 10 000 (dziesięć tysięcy złotych) na rzecz Zbigniewa Bońka za każdy przypadek naruszenia przez FORUM S.A. z siedzibą w Warszawie (także przez jego przedstawicieli i pracowników) obowiązków określonych w pkt 1 i 2 postanowienia;”.

To postanowienie sądu jest kuriozalne, ale jeszcze dziwniejsze jest to, że Boniek się o nie postarał.

Jedynym logicznym wytłumaczeniem tego faktu jest to, iż owe zarzuty z sądowego postanowienia są prawdziwe, Boniek nie jest w stanie ich odeprzeć i jedyne, co mu przychodzi do głowy – jest zatkanie gęby dziennikarzom przy pomocy sądu. Zrobiłby lepsze wrażenie przyznając się do winy i składając samokrytykę.

Po tym postanowieniu sądu nikt już nie uwierzy w jego niewinność.

Zmieniony ( 09.09.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.