Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 125 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Biskupi, kardynałowie 20 arrow Ten cały Skworc [anty-biskup??] ma zajoba, czy jest otwartym sługą Złego?
Monday 01 March 2021 17:33:03.32.
migawki
            Nie podają statystyki zgonów na covid osób, które już zaszczepiono i nabrały rzekomej odporności.

  W styczniu otworzono dwa miliony 84 tysiące artykułów. Kolejny rekord. Propagujcie więc. Powinna pomóc zatrwożonym. Żebyśmy w lutym wyrównali tę liczbę, a będzie o 10% dni mniej... [było 2 014 tys..]

   My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

                                                                                                     Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił
 
W Y S Z U K I W A R K A
Ten cały Skworc [anty-biskup??] ma zajoba, czy jest otwartym sługą Złego? Drukuj Email
Wpisał: sekretarz i rzecznik metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca   
26.09.2020.

 

 

Ten cały Skworc [anty-biskup??] ma zajoba,

czy jest otwartym sługą Złego?

W tym roku ksiądz nie przyjdzie po kolędzie, chyba że do nowego domu i na zaproszeniehttps://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/7832601,ksiadz-koleda-wizyta-dom-mieszkanie-zaproszenie-kuria.html

Aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwia przeprowadzenie tzw. kolędy w tradycyjnej formie - wskazała katowicka kuria metropolitalna. Odwiedziny duszpasterskie ograniczono do błogosławieństwa nowych domów i mieszkań na zaproszenie gospodarzy.

O rozesłaniu do parafii archidiecezji katowickiej informacji wydziału duszpasterskiego kurii metropolitalnej w Katowicach ws. tegorocznych odwiedzin duszpasterskich poinformował w piątek sekretarz i rzecznik metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca ks. Tomasz Wojtal.

"Aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwia przeprowadzenie tzw. kolędy w tradycyjnej formie. Odwiedziny duszpasterskie ograniczamy wyłącznie do błogosławieństwa nowych domów i mieszkań na zaproszenie gospodarzy” – napisano w informacji katowickiej kurii.

"Jednocześnie zachęcamy duszpasterzy do celebracji w okresie Bożego Narodzenia (jeśli to konieczne – także w czasie Adwentu) Eucharystii w intencji parafian z poszczególnych ulic oraz kolędowych Nieszporów (wieczorów), z uwzględnieniem stosownych przepisów sanitarnych" – dodano.

To kolejne zmiany w archidiecezji katowickiej wywołane sytuacją epidemiczną. W środę abp Skworc poinformował, że zaplanowana na tegoroczny październik w katowickiej Archikatedrze Chrystusa Króla beatyfikacja ks. Jana Franciszka Machy została przeniesiona na 2021 r.

Zgodnie z wcześniejszym planem, ks. Jan Macha - śląski duchowny stracony w 1942 r. przez hitlerowców - miał być beatyfikowany 17 października w katowickiej katedrze. Mszy beatyfikacyjnej, do której przygotowania były już zaawansowane, miał przewodniczyć prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Angelo Becciu, z którym konsultowano zmianę terminu uroczystości.

Nowy termin beatyfikacji ks. Machy zostanie ogłoszony po akceptacji Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej.Niezależnie od innych zmian organizacyjnych o charakterze krajowym, w archidiecezji katowickiej zdecydowano m.in. o zmianie formuły tegorocznych stanowych pielgrzymek mężczyzn (majowa) oraz kobiet (sierpniowa) do sanktuarium Matki Bożej Miłości i Sprawiedliwości Społecznej w Piekarach Śląskich. W obu można było uczestniczyć za pośrednictwem mediów.

Zmieniony ( 26.09.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.