Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 21 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow wirus w koronie; aspekt medyczny arrow Powszechny niedobór witaminy D u pacjentów z koronawirusem
Tuesday 01 December 2020 01:42:39.31.
migawki
 

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Powszechny niedobór witaminy D u pacjentów z koronawirusem Drukuj Email
Wpisał: Grzegorz Jasiński   
28.10.2020.

Powszechny niedobór witaminy D u pacjentów z koronawirusem

[ Ci idioci ( to łagodniejsza hipoteza) , min. ”zdrowia”, jak Szumowski czy obecny – o roli D3 jakoś się nie uczyli na uczelniach medycznych?? Zakaz chodzenia dla dzieci i staruszków w dzień, na słońce - świadczy raczej o złej woli. MD]


Grzegorz Jasiński 27 października https://www.rmf24.pl/nauka/news-powszechny-niedobor-witaminy-d-u-pacjentow-z-koronawirusem,


        U nawet 80 proc. pacjentów chorych na Covid-19 stwierdza się niedobór witaminy D - piszą na łamach czasopisma "Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism" naukowcy z University of Cantabria w Santander. Wyniki ich badań wskazują przy tym, że ów niedobór jest częściej obserwowany u mężczyzn.

Autorzy pracy zwracają uwagę na wcześniejsze doniesienia o tym, że witamina D ma istotne znaczenie dla prawidłowej pracy układu immunologicznego.

 

Witamina D to wytwarzany w organizmie pod wpływem promieniowania słonecznego i wchłaniany z pożywieniem hormon, który pobudza procesy wchłaniania wapnia i fosforu, mając istotny wpływ na prawidłową budowę kości. Badania wskazują, że niedobór witaminy D może mieć zły wpływ na działanie między innymi układu krążenia, może przyczyniać się do stanów alergicznych i cukrzycy. Wiadomo przy tym również, że szkodliwy może być nadmiar witaminy D, dlatego zwraca się szczególną uwagę na to, by przy przyjmowaniu zawierających witaminę D preparatów nie przekraczać zalecanej dawki. [trala lala… To niezwykle rzadko, u zupełnych idiotów. md]
Autorzy pracy przeprowadzili badania wśród 216 chorych na Covid pacjentów szpitala Uniwersyteckiego Marqués de Valdecilla w Santander. Okazało się, że 80 procent z nich miało niewystarczający poziom witaminy D. Niedobór był przy tym częstszy u mężczyzn niż kobiet i towarzyszył mu zwykle podwyższony poziom markerów stanów zapalnych, ferrytyny i D-dimerów. 
Uważamy, że niedobór witaminy D powinien być diagnozowany i korygowany, szczególnie u osób silnie zagrożonych ciężkim przebiegiem Covid-19, czyli osób starszych, cierpiących na choroby współistniejące, czy pensjonariuszy domów opieki społecznej - mówi współautor pracy, dr José L. Hernández z University of Cantabria. Podawanie witaminy D rekomendujemy także w przypadku pacjentów z Covid-19, u których obserwujemy niedobór. To może wspomóc zarówno ich układ mięśniowo-szkieletowy, jak i immunologiczny. 

=============

Więcej i jaśniej pisuje o tym dr. Jerzy Jaśkowski, też na mej stronie. M. Dakowski

Zmieniony ( 28.10.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.