Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 107 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow wojny globalistów i wojny globalne 20+ arrow Dziadzio Soros wzywa UE, aby nie ustępowała Polsce i Węgrom w sprawie funduszy unijnych.
Wednesday 25 November 2020 15:17:31.31.
migawki
 

27/28.11.2020 Jasna Góra – comiesięczne Czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę

-------------------

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

                                                                         Przeoraty i kaplice Bractwa Świętego Piusa X w Polsce

                                                                         ==================

Koniecznie: Godzinnik czyśćcowy

 
W Y S Z U K I W A R K A
Dziadzio Soros wzywa UE, aby nie ustępowała Polsce i Węgrom w sprawie funduszy unijnych. Drukuj Email
Wpisał: Dziadek Soros   
20.11.2020.

 

 

Dziadzio Soros wzywa UE, aby nie ustępowała Polsce i Węgrom w sprawie funduszy unijnych.


https://www.pch24.pl/george-soros-wzywa-ue--aby-nie-ustepowala-polsce-i-wegrom-w-sprawie-funduszy-unijnych

Finansista i miliarder George Soros powiedział, że Unia Europejska musi sprzeciwić się Węgrom i Polsce i nie może pozwolić na kompromis w sprawie funduszy unijnych. Chodzi o powiązanie kwestii praworządności z wypłatą środków unijnych. Na to rozwiązanie nie godzą się oba kraje, które chcą zawetować budżet UE.

 =======================

W poniedziałek Węgry i Polska zapowiedziały zablokowanie przyjęcia unijnego budżetu i funduszu naprawczego na lata 2021-2027 dla krajów Unii Europejskiej. Powodem jest fakt, że proponowana przez Brukselę ustawa budżetowa zawierała klauzulę uzależniającą dostęp do pieniędzy od tzw. poszanowania praworządności. To opóźnia uruchomienie pakietu 1,8 bln euro, który łączy długoterminowy budżet UE i plan naprawy gospodarczej bloku.

 W opublikowanym w czwartek artykule „Project Syndicate”, miliarder George Soros powiedział, że można obejść weto Węgier i Polski w sprawie budżetu UE i planu naprawy koronawirusa.

 W przypadku braku porozumienia w sprawie nowego budżetu UE, stary budżet mógłby być przedłużany co roku. W takim przypadku Polska i Węgry zaryzykowałyby, że nie otrzymają żadnych płatności na nowych warunkach praworządności” – argumentował finansista i filantrop, znany z dotowania liberalnych i lewicowych organizacji. „UE nie może sobie pozwolić na kompromis w sprawie przepisów prawa” – napisał Soros.

 George Soros w tekście pt. „Project Syndicate” przywołuje również nazwiska węgierskiego premiera Victora Orbana oraz polskiego wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego.

„Premierowi Węgier Wiktorowi Orbanowi i - w nieco mniejszym stopniu - Jarosławowi Kaczyńskiemu, który de facto rządzi Polską, nie chodzi tak bardzo o sprzeciwienie się samemu abstrakcyjnie pojmowanemu konceptowi praworządności. Dla nich praworządność w praktyce oznacza ograniczenie indywidualnej i politycznej korupcji. Ich weto to desperackie zagranie ludzi, którzy wielokrotnie dopuszczali się łamania prawa” – napisał amerykański miliarder.

 Źródło: Reuters.com, bussinesinsider.com WMa

Zmieniony ( 20.11.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.