Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 138 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow AMANTADYNA arrow Zastosowanie amantadyny w medycynie, szczególnie COVID-19
Sunday 18 April 2021 21:50:09.32.
migawki

18.04.21 Poznań i Zamość – comiesięczna Msza Święta za Ojczyznę i Pokutne Marsze Różańcowe

Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Zastosowanie amantadyny w medycynie, szczególnie COVID-19 Drukuj Email
Wpisał: dr. Włodzimierz Bodnar   
22.12.2020.

Zastosowanie amantadyny w medycynie i COVID-19

https://przychodnia-przemysl.pl/zastosowanie-amantadyny-w-medycynie-i-covid-19/

[ dr. Włodzimierz Bodnar ]

Chlorowodorek amantadyny i inne pochodne amantadyny są jedynymi dostępnymi lekami (do tej pory), które bezpośrednio oddziałują na inaktywację wirusa SARS-CoV-2, prawdopodobnie zmieniając mu środowisko rozwoju z kwaśnego na zasadowe. A także potencjalnie mają wiele innych mechanizmów działania, w tym prawdopodobnie jeszcze niezbadane. (1,2,3)

Amantadyna ma obecnie wiele zastosowań. Analizując wszelkie opracowania z dziedziny neurologii o działaniu amantadyny na układ nerwowy w takich chorobach jak: udary, urazy mózgu, czy ciężkie uszkodzenia mózgu – amantadyna jest najbardziej skuteczna. Jest stosowana na oddziałach neurologicznych, bo działa regenerująco na komórki mózgowe. Według badań, 89% pacjentów stosujących amantadynę uzyskało poprawę stanu zdrowia, w tym 54% uzyskało znaczną poprawę. (4,5,6,7) Zmniejsza też obrzęk i odczyn zapalny, a badania efektów ubocznych amantadyny porównuje się z poziomem placebo – czyli są bliskie zeru. (4,6) 

Z własnych obserwacji – u pacjentów chorych na COVID-19 – leczenie amantadyną powoduje cofanie się zmian zapalnych i regenerację w płucach. Jest znacznie lepsza i szybsza niż u pacjentów nieleczonych amantadyną. Całe leczenie ulega znacznemu skróceniu. Na przykład: gdy porównujemy pacjentów szpitalnych, którzy na własną odpowiedzialność przyjmowali amantadynę, w stosunku do pacjentów, którzy jej nie zażywali – szybciej opuszczali szpital, ich stan w trakcie wypisu często jest o wiele lepszy (dane pacjentów możliwe do wglądu).

U niektórych pacjentów po przechorowaniu COVID-19 nieleczonych amantadyną, nawet po kilku tygodniach występują zmiany osłuchowe w płucach. Podanie antybiotyków wraz z amantadyną nawet po tym czasie dają bardzo dobre efekty terapeutyczne (dane medyczne dostępne do wglądu).

Z ostatnich publikacji angielskich, u pacjentów po przechorowaniu COVID-19, po ponad 2 miesiącach stwierdzono, że 78% osób przeszło zapalenie mięśnia sercowego. Aż u 60% stwierdzono, że mają jeszcze czynne zapalenie mięśnia sercowego. Niezależnie od tego, czy byli leczeni w domu, czy w szpitalu. (8,9,10)

Z własnej obserwacji mogę stwierdzić, że pacjenci, którzy otrzymywali amantadynę, proces ich rekonwalescencji i wzrostu tolerancji na wysiłek jest szybszy. Mimo wszystko nie zalecam w ciągu 2-3 miesięcy nadmiernego wysiłku. Również z doświadczeń własnych i obserwacji, pacjenci otrzymujący amantadynę mają zmniejszone objawy bólowe w klatce piersiowej.

Nie jestem klinicystą, aby opisywać mechanizmy działania amantadyny. Wspominałem wcześniej, że pewnie ma jeszcze kilka punktów uchwytu w komórkach, części prawdopodobnie jeszcze nie znamy. Na część odpowiedzi może już dzisiaj udzielić neurologia.

Nasuwają mi się wnioski, że amantadyna działa tak samo skutecznie na inne komórki jak na układ nerwowy. Zmniejsza odczyn zapalny i obrzęk w komórkach (np. płucnych, czy sercowych) zwiększa regenerację i ogranicza ich odczynowość, co wydatnie może zmniejszyć lub złagodzić ilość powikłań po COVID-19.

Amantadyna jest lekiem bardzo skutecznym w leczeniu COVID-19 a równocześnie się sprawdza w zmniejszeniu uszkodzeń w wielu narządach.

Wzywam do badań i natychmiastowego wpisania amantadyny w schematy leczenia COVID-19 jako głównego i jedynego leku przyczynowego (do tej pory), który działa bezpośrednio na wirusa SARS-CoV-2, a jednocześnie jest niezwykle przydatnym lekiem w leczeniu objawowym.

Jeszcze raz przypominamy, że nie można samemu leczyć choroby COVID-19 chlorowodorkiem amantadyny. Oprócz leczenia amantadyną niezbędne jest leczenie wszelkich objawów innymi lekami objawowymi po zbadaniu i nadzorem lekarza

[dalej w oryg. zdjęcia bardzo przystojnych płucek. MD]

Zmieniony ( 22.12.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.