Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 84 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Demografia 21 arrow Polacy popierają partię czynem, umierają przed terminem...
Wednesday 21 April 2021 07:16:45.32.
migawki
Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Polacy popierają partię czynem, umierają przed terminem... Drukuj Email
Wpisał: GUS   
07.01.2021.

 

 Polacy popierają partię czynem, umierają przed terminem...

 

===================

 zgony2020km

 Wzrost liczby zgonów obserwujemy w grupach wiekowych 50+ (od tygodnia numer 40 - to jest od początku października 2020).

[ To jest po protu całkowita ilość trupów, bez żadnych "przeliczeń". MD]

 zgony2020

 Dla porównania wykres dla roku 2019 (tu brak jesiennego wzrostu).

zgony2019

 

 Dane do wykresów wzięte ze strony GUS : https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/ludnosc/ludnosc/zgony-wedlug-tygodni,39,2.html

 Oni (GUS) publikują następujące zastrzeżenia:

"Zestawienie tabelaryczne prezentujące zgony od 2000 roku według tygodnia zgonu, wieku i płci oraz podregionu zamieszkania osób zmarłych (Weekly deaths).

Dane te są opracowywane przez Główny Urząd Statystyczny z uwzględnieniem szczegółowych poziomów agregacji, tj. płeć, 5-letnie grupy wieku, podregiony (NUTS-3) zgodnie z NUTS2016 oraz tygodnie zdarzenia. Zbiory zawierają informacje tylko o mieszkańcach Polski.

Prezentowany szereg czasowy zawiera informacje od 2000 roku i jest aktualizowany w cyklach miesięcznych, ok. 15 dnia każdego miesiąca. Dane za lata 2000-2019 są danymi ostatecznymi i nie będą ulegały zmianie, natomiast dane bieżące - za 2020 rok -  mają status danych wstępnych i będą co miesiąc aktualizowane oraz uzupełniane o kolejne tygodnie. Ze względu na metodologiczne aspekty badania (proces pozyskiwania i przetwarzania danych z Urzędów Stanu Cywilnego) dane z zakresu ostatnich 4-6 tygodni w szeregu czasowym mogą nie być kompletne.

Dane o zgonach według tygodni są przekazywane również do Eurostatu. Zachęcamy zatem do odwiedzenia także bazy Eurostatu, która gromadzi dane o zgonach z krajów UE. Tym samym analiza statystyki zgonów może być prowadzona przez Państwa w szerszym kontekście."

Zmieniony ( 07.01.2021. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.