Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 59 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow fasada a tyły arrow Zaraza ze Wschodu
Sunday 28 February 2021 08:30:22.32.
migawki

27.02.2021 Kielce – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

28.02.2021 Siedlce – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

Różaniec za Ojczyznę przy grobie błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki

W środę 24-go, piątek 26-go i sobotę 27-go Suche Dni Wielkiego Postu.

Nie podają statystyki zgonów na covid osób, które już zaszczepiono i nabrały rzekomej odporności.

  W styczniu otworzono na tej stronie [czy przeczytano do końca i ze zrozumieniem?] dwa miliony 84 tysiące artykułów. Kolejny rekord. Propagujcie więc, proszę, szczeg. wśród znajomych przestraszonych i tracących nadzieję. Powinna im pomóc. Żebyśmy w lutym wyrównali tę liczbę, a będzie o 10% dni mniej...

  My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

                                                                                                     Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił
 
W Y S Z U K I W A R K A
Zaraza ze Wschodu Drukuj Email
Wpisał: Bronisław Wildstein   
13.10.2007.

Bronisław Wildstein Rzepa 13 X.

Zaraza ze Wschodu

Zacząć powinienem od przeprosin. W poprzednim felietonie pomówiłem Aleksandra Kwaśniewskiego o nadużywanie alkoholu. Tym razem w Szczecinie. Myślałem, że były prezydent był nawalony jak stodoła, napruty jak messerschmitt, zalany w trupa, nabzdryngolony jak szpak… A on jest chory.

Zaraził się na Wschodzie. Tym razem dalekim. Dosięgnął go azjatycki wirus, ogarnęła tropikalna gorączka, poraziła zamorska infekcja. Znajomi dziennikarze opowiadali, że widząc jego stan, towarzysze usiłowali odwieść go od wystąpienia, ale poczucie obowiązku byłego prezydenta przeważyło. Nic nie pomogło wyprowadzenie na świeże powietrze i spacer. Inne otoczenie sprowadzić miało myśli Kwaśniewskiego na nowe tory i doprowadzić go do rezygnacji z ryzykowania swoim zdrowiem, a może, wierzyli towarzysze, spowoduje u niego zapomnienie o publicznej powinności. Nic nie pomogło. Były prezydent nie ograniczył nawet swojego wystąpienia do niezbędnego minimum, o co prosili go wierni współpracownicy. W całości ofiarował się LiD-owskiemu kolektywowi.

Kwarantanna potrzebna jest Kwaśniewskiemu. Problem w tym, że tropikalny wirus musi już szaleć w jego otoczeniu. Ze względu na częste i bliskie kontakty z pewnością zakazili się nim i wierny Kalisz, i urodziwy Olejniczak i dowcipny Borowski. Przeniknął organizmy nowych towarzyszy: Lityńskiego i Onyszkiewicza. I nie ma co kryć, z pewnością musiał dosięgnąć wręcz organicznie zintegrowany kolektyw LiD. W Szczecinie widać było już objawy zbiorowej choroby. Aby epidemia nie sięgnęła całości narodu, należy więc izolować zakażonych aż do ich pełnego wyleczenia. Miejmy nadzieję, że choroba nie jest śmiertelna.

Przy okazji wzrusza troska mediów o Jarosława Kaczyńskiego. Gdy okazało się, że Kwaśniewski zapadł na wschodnią przypadłość, dziennikarze troskać się zaczęli, czy nie zaraził premiera. Jakby to premier był najbliższym towarzyszem Kwaśniewskiego i obcował z nim najbardziej intymnie. Chciałbym uspokoić kolegów. Kaczyński może być podatny na różne choroby, ale na wschodni wirus Kwaśniewskiego jest odporny.

Zmieniony ( 21.11.2008. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.