Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 81 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow Mądra Jola w Japonii arrow W reaktorze może dojść do wybuchu wodoru
Thursday 29 October 2020 23:46:22.30.
migawki
 

30/31.10 Jasna Góra – comiesięczne Czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę

Wielce Czcigodny Premierze i Ministrze „Zdrowia” ! Demonstranci pytali : „Premierze, czy istnieje sranie bezobjawowe?” . A po karetkach policji skakał wasz prowok - zdjęcia mogę dostarczyć.

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”. Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

A fekalia Trzaskowskiego systematycznie, po cichu dalej ubogacają Wisłę.

 
W Y S Z U K I W A R K A
W reaktorze może dojść do wybuchu wodoru Drukuj Email
Wpisał: Rzepa   
13.03.2011.

W reaktorze numer 3 może dojść do wybuchu wodoru

Kolejne problemy w japońskiej elektrowni atomowej

[ to już brzmi dość apokaliptycznie md]

http://www.rp.pl/artykul/2,625883_Grozba-kolejnego-wybuchu-elektrowni.html

jsat,map 13-03-2011, ostatnia aktualizacja 13-03-2011 09:20

Według policji na skutek trzęsienia ziemi i wywołanej nim fali tsunami ok. 2 000 osób w Japonii zginęło lub zaginęło. W elektrowni jądrowej Fukushima I prawdopodobnie stopił się rdzeń w reaktorze na skutek awarii systemu chłodzenia

- Nie możemy wykluczyć, że w pobliżu reaktora numer 3 może dojść do wybuchu wywołanego nagromadzeniem wodoru - powiedział powiedział rzecznik japońskiego rządu Yukio Edano.

W reaktorze numer 3, podobnie jak dzień wcześniej w reaktorze numer 1, doszło do awarii systemu chłodzącego - wyjaśnił Edano na nadzwyczajnej konferencji prasowej. Według rzecznika, nie ma informacji na temat problemów w pozostałych czterech reaktorach tej siłowni.

Poziom promieniowania na terenie elektrowni jądrowej Fukushima I przekroczył dopuszczalny limit - ogłosiła zarządzająca nią firma TEPCO nad ranem. Przedsiębiorstwo powiadomiło japoński rząd o wystąpieniu sytuacji awaryjnej i zapewniło, że nasilenie się promieniowania nie stanowi zagrożenia dla zdrowia.

Zdjęcia na rp.pl
Japończycy po kataklizmie

Rzecznik rządu Yukio Edano poinformował, że do reaktora nr 3 - w którym wcześniej stwierdzono awarię systemu chłodzącego - wprowadzono świeżą porcję wody z dodatkiem kwasu borowego, aby go schłodzić, przy jednoczesnym kontrolowanym wyprowadzaniu z niego radioaktywnej pary.

Minister stanu ds. Okinawy i terytoriów północnych zaznaczył, że część reaktora mogła zostać "zdeformowana". - Należy ostrożnie używać terminologii - twierdzi, dodając, że nie doszło do stopienia rdzenia.

Edano podkreślił, że mimo tych wysiłków rdzeń reaktora może się częściowo stopić. Jego zdaniem jest to "wysoce prawdopodobne".

- Ponieważ (rdzeń - red.) znajduje się wewnątrz reaktora, nie sposób tego bezpośrednio stwierdzić, jednak zakładamy, że mogło dojść do częściowego stopienia się rdzenia - powiedział.

Raport specjalny rp.pl tsunami w Japonii

Całkowite stopienie się rdzenia uwolniłoby do środowiska uran i niebezpieczne produkty uboczne, które mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - podkreśla agencja AP.

Do niedzieli rano z terenów otaczających elektrownie Fukushima I oraz II ewakuowano ok. 200 tys. mieszkańców.

Jak podaje policja, na skutek trzęsienia ziemi i wywołanej nim fali tsunami ok. 2 000 osób straciło życie lub jest uznanych za zaginione. W mieście Higashimatsushima w prefekturze Miyagi znaleziono ponad 200 ciał zabitych. W sąsiedniej prefekturze Fukushima zaginęło 1 167 osób.

Japońska Agencja Meteorologiczna ogłosiła w niedzielę, że siła piątkowego trzęsienia ziemi w północno-wschodniej Japonii wynosiła 9, a nie, jak dotąd oceniano, 8,9 w skali Richtera.

PAP

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.