Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 102 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow O operacji \"terror\" arrow Wrócili do "normalności". W pełni zaszczepieni powinni stosować obostrzenia, restrykcje, nakazy.
Friday 22 October 2021 17:56:44.35.
migawki
"Tajemnica stanu": Jaki procent pojedynczo zaszczepionych przyjęło drugą szprycę.
 
W Y S Z U K I W A R K A
Wrócili do "normalności". W pełni zaszczepieni powinni stosować obostrzenia, restrykcje, nakazy. Drukuj Email
Wpisał: New England Journal of Medicine   
11.10.2021.

 

 

Wrócili do normalności. W pełni zaszczepieni nadal powinni stosować się do obostrzeń, restrykcji, nakazów i zakazów

https://nczas.com/2021/10/11/wrocili-do-normalnosci-w-pelni-zaszczepieni-nadal-powinni-stosowac-sie-do-obostrzen-restrykcji-nakazow-i-zakazow/

Miał być powrót do normalności po szczepieniach, tymczasem kolejne badania

pokazują, że ochrona przed zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 po szczepieniu jest

znacznie mniejsza, niż zapewniali producenci. Dlatego naukowcy uważają, że w

pełni zaszczepieni nadal powinni zachowywać tzw. środki ostrożności przed

zakażeniem koronawirusem.

Amerykański magazyn medyczny „New England Journal of Medicine” opublikował wnioski z analiz, przeprowadzonych w Izraelu i Katarze.

Potwierdzają one, że ochrona immunologiczna oferowana przez dwie dawki szczepionki Covid-19 firmy Pfizer spada po około dwóch miesiącach. Wciąż jednak uważa się, że zapewnia lepszą ochronę przed ciężką chorobą, hospitalizacją i śmiercią.

Badanie z Izraela objęło 4800 pracowników służby zdrowia i wykazało, że poziom przeciwciał gwałtownie spada po dwóch dawkach szczepionki ‚szczególnie wśród mężczyzn, osób w wieku 65 lat lub starszych oraz osób z immunosupresją'” – oceniła cytowana przez CNN dr Gili Regev-Yochay z centrum medycznego Sheba Medical Center, a także jej współpracownicy.

Stwierdziliśmy, że znaczący i szybki spadek odpowiedzi na szczepionkę (Pfizera) BNT162b2 był obserwowany w ciągu kilku miesięcy po szczepieniu”piszą naukowcy.

Jak jednocześnie zauważyli, prace na temat wielu szczepionek, np. przeciwko odrze, śwince i różyczce, wykazały każdego roku niewielki tylko spadek, o 5 do 10 proc. poziomu przeciwciał neutralizujących.

Badanie dowiodło również, że odporność u osób, które zaszczepiły się po zakażeniu wirusem Covid-19, utrzymuje się dłużej. Jest szczególnie silna u ludzi, którzy wyzdrowieli po zakażeniu, a następnie poddali się też szczepieniu.

New England Journal of Medicine” przytacza także rezultaty badania w Katarze.

Ochrona przed zakażeniem BNT162b2 szybko narasta po podaniu pierwszej dawki, osiąga szczyt w pierwszym miesiącu po podaniu drugiej dawki, a następnie stopniowo słabnie w kolejnych miesiącach” – akcentował dr Laith Abu-Raddad z Weill Cornell Medicine-Qatar i jego współpracownicy.

Wyjaśnili, że zanikanie wydaje się przyspieszać po czwartym miesiącu, aby osiągnąć niski poziom ok. 20 proc. w kolejnych miesiącach. Słabnącą ochronę wiązali też z zachowaniem szczepionych osób.

Osoby zaszczepione mają przypuszczalnie wyższy wskaźnik kontaktów społecznych niż osoby niezaszczepione i mogą również w niższym stopniu przestrzegać środków bezpieczeństwa. (…) To zachowanie może zmniejszyć rzeczywistą skuteczność szczepionki w porównaniu z jej skutecznością biologiczną, co może tłumaczyć słabnącą ochronę” – argumentowali.

Stąd też padł wniosek, że nawet osoby w pełni zaszczepione muszą zachować środki ostrożności przed zakażeniem koronawirusem.

Zwracali uwagę na konieczność podjęcia przygotowań na nowe przypływy Covid-19.

Ustalenia sugerują, że duża część zaszczepionej populacji może stracić ochronę przed infekcją w nadchodzących miesiącach, być może zwiększając potencjał nowych fal epidemii” – ostrzegali naukowcy.


Zmieniony ( 11.10.2021. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.