Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 94 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow MĄDRA JOLA w Japonii (II) arrow Japończycy przeciw reaktorom
Monday 18 February 2019 22:09:16.26.
W Y S Z U K I W A R K A
Japończycy przeciw reaktorom Drukuj Email
Wpisał: rzepa   
27.06.2011.

Japończycy przeciw reaktorom

amk 27-06-2011

 http://www.rp.pl/artykul/2,679568-Japonczycy_przeciwni_elektrowniom_atomowym.html

Większość Japończyków sprzeciwia się ponownemu uruchomieniu reaktorów atomowych, zamkniętych po tragicznym trzęsieniu ziemi i fali tsunami z 11 marca - wynika z sondażu opublikowanego przez dziennik "Nikkei".

[„Większość” – piszą durni żurnaliści - na próbce 893 osób.... Tak ich uczą logiki na tych ich kursach.. Ale wydźwięk- właściwy, więc umieszczam MD]

Przed 11 marca około 30 proc. japońskiej energii elektrycznej wytwarzały 54 reaktory jądrowe rozmieszczone w całym kraju. Jednak od czasu kryzysu w elektrowni Fukushima I, poważnie uszkodzonej przez trzęsienie ziemi i spowodowaną przez nie falę tsunami, 35 reaktorów wciąż pozostaje zamkniętych po przeprowadzonych w nich inspekcjach bezpieczeństwa i stanu technicznego.

Opublikowana w poniedziałek przez konserwatywny dziennik ekonomiczny ankieta wskazuje, że prawie 70 proc. badanych sprzeciwia się wznowieniu pracy wyłączonych obecnie reaktorów. 47 proc. uważa, że liczba reaktorów atomowych w Japonii powinna zostać zmniejszona, a 21 proc. jest zdania, że wszystkie powinny zostać zamknięte.

Sondaż przeprowadzono telefonicznie w ciągu weekendu na próbie 893 osób.

PAP

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.