Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 44 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow demografia a rzeź niewiniątek arrow Ciała niemowląt przez 20 lat leżały w zamrażarce
Thursday 22 October 2020 00:34:59.30.
W Y S Z U K I W A R K A
Ciała niemowląt przez 20 lat leżały w zamrażarce Drukuj Email
Wpisał: Piotr Jendroszczyk   
27.06.2011.

Ciała niemowląt przez 20 lat leżały w zamrażarce

Piotr Jendroszczyk 06-05-2008, http://www.rp.pl/artykul/130269.html

 

[-2008, ale skutki duchowe ciągle obecne...MD]

 

Trzy plastikowe worki z zamrożonymi ciałkami dzieci znaleziono w piwnicy domu w Olpe w Nadrenii. Rodzice mogą jednak uniknąć kary z powodu przedawnienia. Niemcy są w szoku. To kolejna makabryczna zbrodnia w ostatnim czasie

W jednorodzinnym domku w Olpe mieszkało małżeństwo z trojgiem dzieci w wieku od 18 do 24 lat. On (49 lat) jest elektrotechnikiem, ona (44 lata) – gospodynią domową. Przez lata uważani byli za spokojną rodzinę. Do Olpe sprowadzili się w 1984 roku.

W sobotę dzieci zeszły do piwnicy. W zamrażarce szukały pizzy. Jednak zamiast niej znalazły trzy worki z zamrożonymi ciałami niemowląt. W niedzielę, gdy rodzice wrócili do domu, poprosiły ich o wyjaśnienia. Nieco później matka w towarzystwie męża i córki zgłosiła się na policję i przyznała się do zamordowania trzech noworodków. W ten sposób na światło dzienne wyszła kolejna zbrodnia dzieciobójstwa w Niemczech.

Matka mówi, że żałuje

Wychodzimy z założenia, że noworodki zostały pozbawione życia pod koniec lat 80. ubiegłego wieku – tłumaczył wczoraj Herbert Fingerhut z policji kryminalnej. Wskazuje na to gazeta, którą znaleziono przy jednym z ciał. Jest to wydanie lokalnego dziennika z grudnia 1988 roku.

Matka niemowląt nie była w stanie udzielić żadnych szczegółowych informacji. Jest pod opieką lekarzy. – Mówiła jedynie, że bardzo żałuje swych czynów – mówił rzecznik policji. Nie wiadomo, jaką rolę w zbrodni odegrał ojciec. Ciała noworodków zostaną poddane szczegółowym badaniom i dopiero na ich podstawie prokuratura podejmie decyzję dotyczącą aktu oskarżenia. Jeżeli okaże się, że do przestępstw doszło ponad 20 lat temu, sprawcy mogą uniknąć kary z powodu przedawnienia.

Zwłoki w doniczkach

O przypadkach dzieciobójstwa w Niemczech jest w ostatnim czasie bardzo głośno. Tylko w czasie ostatniego weekendu przy drodze w Saksonii znaleziono martwego noworodka, a w Poczdamie 36-letnia matka wyskoczyła z okna wieżowca z trzyletnią córeczką na ręku. Nieco wcześniej w Berlinie ciało niemowlaka odkryto w porzuconym plecaku.

Wszyscy pamiętają też przypadek Sabine H. z Frankfurtu nad Odrą, która zamordowała dziewięcioro swych nowo narodzonych dzieci i pogrzebała je w donicach na balkonach swych mieszkań. Niedawno została skazana na 15 lat więzienia.

W Darry w Szlezwiku-Holsztynie policja odkryła w grudniu ubiegłego roku ciała pięciorga małych dzieci zamordowanych przez niezrównoważoną psychicznie matkę. Takich przypadków jest o wiele więcej.

Co się dzieje z niemieckim społeczeństwem? – Niemcy nie są wyjątkiem. Takie rzeczy dzieją się na całym świecie. Statystycznie rzecz biorąc, w Niemczech spada liczba przypadków dzieciobójstwa – wyjaśnia „Rz” prof. Christian Pfeiffer z Dolnosaksońskiego Instytutu Kryminologii.

Relikt z czasów NRD

W 2000 roku z rąk rodziców zginęło 293 dzieci, a sześć lat później 202. Zdumiewającym fenomenem jest jednak wzrost tego rodzaju przestępstw we wschodnich landach. Z badań prof. Pfeiffera wynika, że na obszarze byłej NRD wskaźnik dzieciobójstwa jest trzy i pół razy wyższy niż w starej RFN. – Dzieciobójstwo jest na wschodzie elementem planowania rodziny i reliktem z czasów NRD – uważa Wolfgang Böhmer, premier Saksonii–Anhalt. W czasach NRD pracował jako ginekolog i jest przekonany, że powszechnie stosowane wtedy zabiegi aborcji wykształciły, nawet w drugim pokoleniu kobiet, „lekceważący stosunek do życia poczętego”. To ma być powodem obecnych zachowań.

Masz pytanie, wyślij e-mail do autorap.jendroszczyk@rp.pl

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.