Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 16 gości
S T A R T arrow Klimaty i napór kłamstw arrow I zwycięstwa arrow Upadł kolejny "dowód" na globalne ocieplenie
Friday 23 October 2020 01:44:16.30.
migawki
 

Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.[Wprawo]

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

 
W Y S Z U K I W A R K A
Upadł kolejny "dowód" na globalne ocieplenie Drukuj Email
Wpisał: niezalezna.pl   
14.08.2011.

Upadł kolejny „dowód” na globalne ocieplenie

[Jednak termin globalne ocipienie” jest precyzyjniejszy, por. dół artykuliku MD]

http://niezalezna.pl/14597-upadl-kolejny-%E2%80%9Edowod%E2%80%9D-na-globalne-ocieplenie

 

Arktyczny lód morski będzie wolniej topniał, a może nawet jego ilość zwiększy się w ciągu następnych dekad - wynika z badań amerykańskiego Narodowego Centrum Badań Atmosferycznych.

Naukowcy z NCAR posłużyli się modelami komputerowymi, aby dowieść, że topnienie arktycznego lodu morskiego w ostatnich dekadach nie może być tłumaczone wyłącznie czynnikami naturalnymi.

Ich zdaniem, lód w końcu zniknie w okresie letnim, jeśli klimat nadal będzie się zmieniał. Potwierdzili tym samym wyniki poprzednich badań na ten temat podaje serwis EurekAlert.

Dość nieoczekiwanym wnioskiem analiz NCAR było to, że ilość lodu arktycznego w obecnych warunkach klimatycznych może nawet wzrosnąć.

- Zaskoczyło nas, że wiele symulacji komputerowych wskazało na czasowe zatrzymanie topnienia lodu - powiedziała prowadząca badanie Jennifer Kay. - Możemy spodziewać się 10-letniego okresu stabilizacji, a nawet przyrostu pokrywy lodowej. Mimo że ubytek lodu uległ przyspieszeniu w ostatniej dekadzie, los pokrywy lodowej nie zależy tylko i wyłącznie od działalności człowieka, ale i od zmienności klimatu, której nie można przewidzieć.

Kay wyjaśniła, że zmienne warunki, jak np. układ wiatrów, mogą czasowo wstrzymać topnienie morskiej pokrywy lodowej. Jednak rzekomo wciąż przyszłość lodu w coraz cieplejszym klimacie nie jest jasna.

- W długim terminie - w ciągu najbliższych 50 czy 60 lat - nie ma ucieczki od topnienia lodu w lecie - dodała Kay, podtrzymując absurdalne tezy o globalnym ociepleniu.

 

Zmieniony ( 14.08.2011. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.