Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 41 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow globaliści, ich metody arrow Skutki wojny o demokrację w Afganistanie: Rośnie produkcja opium
Tuesday 18 February 2020 16:52:29.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

Koronka do Miłosierdzia w środę 19 lutego o godz.15-tej o wycofanie "Zdrowe love w Gdańsku"

 
W Y S Z U K I W A R K A
Skutki wojny o demokrację w Afganistanie: Rośnie produkcja opium Drukuj Email
Wpisał: Rzepa   
12.10.2011.

Skutki wojny o demokrację w Afganistanie: Rośnie produkcja opium

w Afganistanie jest teraz 80 procent światowej produkcji opium

 

amk 12-10-2011, rp.pl

Produkcja opium w Afganistanie wzrosła w tym roku o 60 procent - alarmuje ONZ. Opublikowany został właśnie doroczny raport w sprawie narkotyków na świecie.

Z dokumentu wynika, że Afganistan ponownie jest największym na świecie producentem opium. ONZ twierdzi, że w tym roku w Afganistanie o 7 procent zwiększyła się także uprawa maku. Powodem jest m.in. wzrost cen na rynkach.

Afgańskie władze i wojska NATO od kilku lat niszczą hodowle maku. Równocześnie rząd prowadzi kampanię na rzecz zmiany charakteru upraw. Chodzi m.in. o to, by dofinansować rolnikom uprawy warzyw. Akcja nie przynosi jednak większych efektów.

Jean-Luc Lemahieu z ONZ podkreśla, że w tej sprawie potrzebne są znacznie poważniejsze wysiłki. „Większa liczba gubernatorów musi zaangażować się w tę sprawę. Musimy uruchomić więcej programów społecznych, które pomogą społeczeństwu w rozsądny sposób usunąć uprawy opium. Musimy rozmawiać z sąsiadami Afganistanu o tym, jak walczyć z siatkami narkotykowymi po drugiej stronie granicy" - dodaje.

Szacuje się, że w Afganistanie jest teraz 80 procent światowej produkcji opium. Największą część tego narkotyku produkuje się w południowych prowincjach Kandahar i Helmand, gdzie trwają walki talibów z wojskami NATO. Wiadomo też, że to właśnie talibowie mają swoje udziały w dochodach ze sprzedaży opium.

Polskie Radio

Zmieniony ( 12.10.2011. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.