Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 143 gości
S T A R T arrow Klimaty i napór kłamstw arrow klimaty... arrow Kolejny KONIEC mitu "globalnego ocieplenia"
Tuesday 19 October 2021 14:49:30.35.
W Y S Z U K I W A R K A
Kolejny KONIEC mitu "globalnego ocieplenia" Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
12.09.2008.

Wzięte z:  http://www.bibula.com/new/display.php?textid=02480

[Uczeni kolejny raz swoje, a propagandyści - to, co im nasi globalni rabusie nakazują...  MD]

Kolejny Koniec mitu "globalnego ocieplenia" 

Pierwsza połowa tego roku była najchłodniejsza od co najmniej pięciu lat - stwierdza najnowszy raport Światowej Organizacji Meteorologicznej (World Meteorological Organization -WMO). Profesor Dan J. Easterbrook z uniwersytetu Western Washington University dodaje, że okres globalnego ocieplenia, który miał miejsce podczas ostatnich 30 lat, skończył się.

Prof. Easterbrook, autor 8 książek i ponad 150 publikacji naukowych, przewiduje, że w latach 2065-2100 temperatury będą niższe i na przełomie wieku będą o jeden stopień niższe niż obecnie. Przewidywania te stoją w sprzeczności wobec popularyzowanej wizji globalnego ocieplenia, która przewiduje wzrost temperatury aż o 10 stopni. [No, raczej mówią o 3-5 st C – MD]

"Średnia z wyników czterech głównych metod pomiaru temperatury, jest nieznacznie niższa, począwszy od 2002 roku. Argument, że jest to zbyt mały okres pomiarowy, byłby słuszny, gdyby nie fakt, że to obniżenie temperatury idealnie pasuje do trendu cykli zimno/cieplnych w ciągu ostatnich 400 lat." - napisał 1 marca br. prof. Easterbrook.

Globalne średnie temperatury na świecie były pod koniec lipca br. o 0.28 stopnia Celsjusza niższe niż średnia z lat 1961-1990 - potwierdza raport brytyjskiego centrum meteorologicznego Office Hadley Centre for Climate Change Research, co czyni pierwszą połowę roku 2008 najchłodniejszą od 2000 roku.

"Z wielkim prawdopodobieństwem możemy spodziewać się, że pozostała część roku będzie chłodniejsza od ostatnich pięciu lat." - powiedział Omar Baddour ze światowej organizacji WMO.

Dane satelitarne wskazują na rok 2005 jako rozpoczynający trend globalnego ochłodzenia.

[ to są wahania, więc taki "trynd" nie będzie też pewnie długotrwały... MD] 

Zmieniony ( 12.09.2008. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.