Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 37 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow rozbijanie polskości arrow W urzędzie w Dobrodzieniu zamiast polskiej mapy mamy Oberschlesien?
Sunday 07 March 2021 06:58:52.32.
migawki

         Łomża, sobota: Publiczny Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny – Królowej Polski

   Nie podają statystyki zgonów na covid osób, które już zaszczepiono i nabrały rzekomej odporności.

   My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

                                                                                                     Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił
 
W Y S Z U K I W A R K A
W urzędzie w Dobrodzieniu zamiast polskiej mapy mamy Oberschlesien? Drukuj Email
Wpisał: Łukasz Żygadło   
26.07.2012.

W siedzibie Urzędu Gminy Dobrodzień, w gabinecie pani Burmistrz Róży Koźlik na ścianie zamiast polskiej mapy wisi mapa  mapa Oberschlesien-Górny Śląsk. Oglądając „Kurier Opolski” dokonałem szokującego odkrycia! Zastanawiam się, czy Dobrodzień nadal leży w Polsce? Wiadomo, że w gminie rządzi Mniejszość Niemiecka ale to nadal terytorium państwa polskiego! Czy w polskim Urzędzie Gminy, nie ma żadnej mapy Polski, czy też  województwa opolskiego? Ciekawe też, czy urzędnicy przyjmując interesantów posługują się językiem polskim?

Na zdjęciu z „Kuriera Opolskiego” widać panią burmistrz Dobrodzienia, a za nią mapę Oberschlesien – graficznie zaznaczyliśmy napis widoczny na mapie.

Miasteczko Dobrodzień leży na Opolszczyźnie około 40 km od Opola w stronę Częstochowy. Od wielu lat słynie z branży meblarskiej na bardzo wysokim poziomie. Tu powstała firma „Kler”, którą właściciel Piotr Kler zakładał w Polsce. Miasteczkiem rządzi Mniejszość Niemiecka i od kilku lat wiszą tam polsko-niemieckie tablice nazwy miejscowości Dobrodzień/Guttentag (póki co jeszcze w takiej kolejności). Ostatnio było głośno o inicjatywie RAŚ i stworzenie nowego województwa górnośląskiego, może w Dobrodzieniu spodobał się  pomysł i już podmienili mapy by polityką faktów  dokonanych znaleźć się w granicach nowego województwa!

Poniżej przedstawiamy dwa zdjęcia, na których są dwie różne mapy. Czy możemy zatem rozumieć, że w Polskim Urzędzie Gminy, nie ma żadnej mapy Polski czy też Województwa Opolskiego?

zdjęcia i oryginał tekstu zobacz na stronie:

http://www.ngopole.pl/2012/07/25/w-urzedzie-w-dobrodzieniu-zamiast-polskiej-mapy-mamy-oberschlesien/

Zmieniony ( 26.07.2012. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.