Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 14 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Ekshumacje arrow Gdzie jest ciało księdza profesora Ryszarda Rumianka ??
Saturday 19 September 2020 02:18:09.30.
migawki
 

Szambelan Trzaskowski i jego doradca rzyciowy - Rabiej. A co z pontonowym bypassem?? Nie mogę znaleźć informacji, czy „Trzaskowianka” nadal delektuje ryby i ludzi??

 
W Y S Z U K I W A R K A
Gdzie jest ciało księdza profesora Ryszarda Rumianka ?? Drukuj Email
Wpisał: Wojciech Sumliński   
27.11.2012.

Gdzie jest ciało księdza profesora Ryszarda Rumianka ??

 

"Nie mam żadnego powodu, by nie ufać księdzu zaprzyjaźnionemu z bliskimi księdza Ryszarda Rumianka  - za to wiele powodów, by nie ufać prokuraturze" Wojciech Sumliński,

 http://wpolityce.pl/artykuly/41405-nie-mam-zadnego-powodu-by-nie-ufac-ksiedzu-zaprzyjaznionemu-z-bliskimi-ksiedza-ryszarda-rumianka-za-to-wiele-powodow-by-nie-ufac-prokuraturze

W odniesieniu do prokuratorskiego dementi w sprawie księdza profesora Ryszarda Rumianka, wyjaśniam.

W każdy ostatni piątek miesiąca na Jasnej Górze w Częstochowie odbywają się całonocne czuwania Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. Podczas ostatniego czuwania na Jasnej Górze, w miniony piątek, od jednego z księży animatorów Krucjaty Różańcowej, zaprzyjaźnionego z bliskimi księdza profesora Ryszarda Rumianka, dowiedziałem się, iż ciała księdza Ryszarda Rumianka i księdza Zdzisława Króla - kapelana Warszawskiej Rodziny Katyńskiej - którzy zginęli w tragedii smoleńskiej, wbrew twierdzeniom prokuratury nie zostały zamienione wzajemnie i że rodzinie księdza Ryszarda Rumianka nie jest wiadome, w którym grobie spoczywa ich bliski. Informacja została mi przekazana z prośbą o upublicznienie. Jak powiedział mi jej przekaziciel, upublicznił by ją sam, gdyby nie rozmaite wiążące go ograniczenia.

Tu niezbędne jest wyjaśnienie wspomnianych ograniczeń: Krucjata Różańcowa za Ojczyznę poddawana jest olbrzymim naciskom ze strony niektórych hierarchów i np. jeden z jej wiodących animatorów, który tak jak i mój „ksiądz informator”, także jest księdzem zaangażowanym w sprawy Ojczyzny (jego mentorem i przyjacielem jest ksiądz Stanisław Małkowski), otrzymał w minionym tygodniu ultimatum: wyjazd do parafii na Wólkę Węglową (tę samą, na którą został wysłany – zesłany ksiądz Stanisław Małkowski) z zakazem dalszego uczestnictwa w dziele Krucjaty lub wyjazd do innej Diecezji, co ma go odciąć od działań Krucjaty z siedzibą w Teresinie koło Niepokalanowa.

Wracając do głównego wątku - w związku z powyżej przedstawioną sytuacją zdecydowałem się wiadomość otrzymaną upublicznić, mając świadomość, że nie jest informacją z zakresu dziennikarstwa śledczego – bo żadnego śledztwa dziennikarskiego tu nie przeprowadzałem – a raczej spełnienie prośby kapłana, którego znam od lat, którego postawa patriotyczna także jest mi dobrze znana i którego związki z bliskimi księdza rektora poległego w Smoleńsku nie są dla mnie tajemnicą.

Nie mam zatem żadnego powodu, by nie ufać księdzu zaprzyjaźnionemu z bliskimi księdza Ryszarda Rumianka - za to wiele powodów, by nie ufać prokuraturze.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.