Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 25 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow Gazem!! arrow Gaz w zamian za pszenicę
Saturday 29 February 2020 07:41:11.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

29.02.20 Kielce – Msza Święta za Ojczyznę i Pokutny Marsz Różańcowy

 
W Y S Z U K I W A R K A
Gaz w zamian za pszenicę Drukuj Email
Wpisał: Wiktor Janukowycz   
03.12.2012.

Gaz w zamian za pszenicę

Pszenica w zamian za gaz

 

 

2 grudnia 2012 http://www.naszdziennik.pl/swiat/16764,pszenica-w-zamian-za-gaz.html

 

Ukraina przymierza się do wymiany barterowej pszenicy w zamian za dostawy gazu z Kataru - poinformowała Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa (FAMMU/FAPA), powołując się na rosyjską agencję ITAR-TASS oraz inne źródła.

Cena katarskiego gazu LNG jest wyjątkowo atrakcyjna - tylko 140 dol. za 1000 metrów sześciennych, podczas gdy gaz rosyjski kosztuje aż 430 USD za metr sześcienny. [nas zaś, po negocjacjach Pawlaka, jeszcze ze 100 dolarów więcej MD]

Kilka dni temu prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz odwiedził Zjednoczone Emiraty Arabskie i Katar. Przedmiotem rozmów miał być m.in. planowany barter.

Już w maju 2012 r. Katar zadeklarował gotowość sprzedaży LNG na Ukrainę. Jednak wówczas kraj nie był jeszcze przygotowany do odbioru katarskiego gazu. Ma to umożliwić budowany w Odessie terminal LNG. Na razie Ukraina zamierza wydzierżawić terminal od amerykańskiej firmy. Pszenica ma być jednym z podstawowych produktów wymiany barterowej z Katarem.

IK, PAP

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.