Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 93 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow Gazem!! arrow Czy to włoski strajk w wykonaniu rządu, czy sabotaż?
Saturday 24 October 2020 23:13:00.30.
migawki
 

24.10.20 Bielsko-Biała Msza Święta za Ojczyznę i Pokutny Marsz Różańcowy od 14-tej

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”.

Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

 
W Y S Z U K I W A R K A
Czy to włoski strajk w wykonaniu rządu, czy sabotaż? Drukuj Email
Wpisał: JANUSZ40   
22.12.2012.

Czy to włoski strajk w wykonaniu rządu, czy sabotaż?

 

JANUSZ40  15.12.2012  

http://sporozdziwien.energo24.pl/1459,czy-to-tylko-wloski-strajk-w-wykonaniu-rzadu-czy-juz-sabotaz?__utma=25734754.925334101.1328719596.1356104136.1356117638.1328&__utmb=25734754.14.9.1356117760190&__utmc=25734754&__utmx=-&__utmz=25734754.1353099323.1016.16.utmcsr=google|utmccn=(organic)|utmcmd=organic|utmctr=polonica.net&__utmv=-&__utmk=126058318

 

 W Anglii w miejscowości Middlesbrough jest wykonana (jako pierwsza w świecie) instalacja do odbioru gazu Lng z zakotwiczonego pływającego terminalu gazowego:

 

"Background

 

Teesside Gas Port (TGP) is the world’s first dockside LNG vaporization and natural gas receiving facility. It is located near Middlesbrough in the United Kingdom. Placed in service in February 2007, TGP delivers natural gas into the country’s National Transmission System and provides access to National Balancing Point markets. TGP incorporates a jetty-mounted articulated gas-offloading arm and utilizes Excelerate’s Energy Bridge® brand proprietary regasification technology.

 

Solution

 

TGP utilizes one of our dockside facility designs and employs our proprietary Energy Bridge floating storage and regasification unit (FSRU) in conjunction with an articulated high-pressure gas-offloading arm.

 

Upon delivery of cargo, our FSRU moors at the jetty to re-gasify LNG onboard and deliver high-pressure natural gas ashore via an integrated mid-ship gas manifold connected to Excelerate’s HP gas arm. TGP can initially accommodate deliveries at a baseload rate of up to 400 MMcf/d, with peak rates of up to 600 MMcf/d. With on-site nitrogen blending facilities, TGP can accommodate virtually any quality of LNG delivered and still meet stringent National Transmission System standards.:

 

As an example of the flexibility and speed our GasPort technology offers, TGP was brought into service within 12 months of site selection and at a cost that is roughly 10% of a conventional land-based LNG terminal."

 

Podaję link do artykułu, w którym jest też materiał zdjęciowy: http://excelerateenergy.com/project/teesside-gas ...

 

Technologia pływającego gazoportu znana jest w świecie - Norwegowie w ten sposób mają zaopatrywać w gaz Litwę (albo już zaopatrują). W ten sposób monopol Gazpromu zostanie przełamany. Niezależnie od tego, wszystkie nadbałtyckie państwa (dawne republiki ZSRR) maja zamiar budować stałe gazoporty - w kooperacji ze sprawnymi firmami amerykańskimi (głównie). Projekty są na etapie studyjnym, ale oddanie do użytku terminali, to koniec 2014 r.

 

Na tle tego, to co działo sie i dzieje z "budową" naszego gazoportu w Świnoujściu, to skandal, to gospodarczy sabotaż wymierzony w najżywotniejsze polskie interesy, w polska racje stanu, to realizacja interesów rosyjskich.

 

Po objęciu władzy przez PO-PSL w sprawie budowy gazoportu został włączony wsteczny bieg; po trzech latach wyłoniono wykonawcę, po upływie dalszych 6 miesięcy wmurowano kamień węgielny. Tusk osobiście zawieszał ordery. Przewidywany koniec inwestycji, to r. 2015.

 

Można było (mając kontrakt z RosUkrEnergo na dostawę 2,5 mld. m3 gazu rocznie i krajowe źródła) - nie podpisywać żadnego kontraktu gazowego z Rosją, zakontraktować dostawy pływającym terminalem (budując tylko odpowiednią instalację 10 razy mniejszym kosztem w ciągu paru miesięcy). Niezależnie od tego - nawet stacjonarny gazoport - Eugeniusz Kwiatkowski wybudowałby w niecały rok. Cóż zamiast Niego - mamy (za przeproszeniem) Tuska i Pawlaka (teraz już Piechocińskiego).

 

Polska traci dziesiątki miliardów zł.

 

Jeżeli będzie realizowany pakiet klimatyczny w wersji podpisanej w 2008 r. przez premiera Tuska, to Polska straci nawet setki mld. zł.

 

Utrzymywanie aktualnej wersji OFE (pozostawienie w rękach międzynarodowego kapitału ok. 250 mld. zł.), to strata Polski przynajmniej 10 miliardów zł rocznie.

 

Te dwa ostatnio zasygnalizowane problemy, to inna bajka na inne wpisy.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.