Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 108 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow krótko arrow Migawki 13/I
Wednesday 21 April 2021 13:47:44.32.
migawki
Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Migawki 13/I Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
05.01.2013.

Dziś opóźnienie, bo „dorwałem fuchę” na wzmocnienie finansowe Strony. Po 13 zł/godz. [minus benzyna, olej do smarowania i ostrzenie łańcuchów], ale na świeżym, gorącym powietrzu. Młodym nie chce się „za takie pieniądze” ruszyć tyłka. To do tych, co widzą z prawej „SKARBONKA’ - i na tym poprzestają.

=======================

Telewizja w „ten kraj” jest anty-katolicka. E.g. na istniejących kilkadziesiąt kanałów - zabrania JEDNEGO nam, katolikom. TV TRWAM.

TV jest antypolska. E.g. kupuje i emituje oszczercze, anty-polskie seriale i programy. Ciągle.

TV jest anty-Radwańska. Czy tylko z dwóch pierwszych przyczyn?

TV jest anty-tenisowa (?!), a nawet marne mecze z najróżniejszych innych dyscyplin pokazuje.

Polsat Sport miał transmitować (jest we wszystkich programach TV) ćwierćfinał, wtorek: Isia vs. Na Li. I NIC.. Pokazują siatkę Japońców z Portugalią. To internacjonalizm w praktyce.

 A „publiczna” jest jedynie w tym sensie, w jakim pewien dom jest publiczny. Robią to wszystko w nieuzasadnionym poczuciu pełnej bezkarności - konkretni osobnicy.

 ===============================

Tak ludzie na portalu „GieWuopiniują operę mydlaną pt. „Alarmy i destabilizacje w Polsce” 

·  marcin1956   Bez systemu PRISM ani rusz. Jeśli okaże się, że nie da się złapać sprawców to przekaz tego będzie jasny: musicie pozwolić się podsłuchiwać, bo inaczej będą powtórki z rozrywki.

·  tekameka: Noam Chomsky: 2 z 10 sposobów na manipulację społeczeństwem

STWÓRZ PROBLEMY, PO CZYM ZAPROPONUJ ROZWIĄZANIE
Ta metoda jest również nazywana „problem – reakcja – rozwiązanie”. Tworzy problem, „sytuację”, mającą na celu wywołanie reakcji u odbiorców, którzy będą się domagali podjęcia pewnych kroków zapobiegawczych. Na przykład: pozwól na rozprzestrzenienie się przemocy lub zaaranżuj krwawe ataki, tak aby społeczeństwo przyjęło zaostrzenie norm prawnych i przepisów za cenę własnej wolności. Lub: wykreuj kryzys ekonomiczny, aby usprawiedliwić radykalne cięcia praw społeczeństwa i demontaż świadczeń społecznych.

Bravo Gazeta! Tak trzymać, tak wychowywać! Aj, jakie kepełe!

========================
Sołtys Wąchocka budował most wzdłuż rzeki Kamiennej. Nikt na tym nie stracił.

 Piskorski zbudował tunel wzdłuż Wisły. Straciliśmy miliardy.

HGW buduje II nitkę metra. Zbędna - na istniejących torach kolei można zbudować 10 razy taniej SKM. Ale - muszą „wyparować” miliardy.

II linia „zderzyła się” z tunelem wzdłuż Wisły. Dziesięć miesięcy temu. Wszystko zalało i zablokowało. Dziś HGW w strachu o posadę otworzyła tunel wzdłuż Wisły. Natychmiast - deszcz go zalał. Ile na tym mamy stracić?

===========================

Braun i Dworak: przestrojenie

 nie potrzeba już posiadać

nazbyt tęgiej głowy

by telewizyjny kanał

zamienić w ściekowy   [Lech NIEKRASZ ]

 ============================

Kłamstwa Tuska

Pełna odpowiedzialność

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=zZwgTb4g6c0

By żyło się lepiej. Wszystkim.

=================
Grzegorz Braun o Gazecie Wyborczej;

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=KI6bzTwz874

 Tam pracują ZDRAJCY ! O wstąpieniu do UE – Eurokołchozu.

Oficjalna Polityka: To gra w trzy karty!

O pacyfikowaniu „polskiego faszyzmu”.  WNET !

 =====================

Spec od PR (czyli propagandy) mówi, że „panowie” każą podbijać popularność PiS, a „gasić” PO. Te sondaże, opinie.. Na pytanie: „po co?” – nie ma i nie chce mieć odpowiedzi. On zarabia.

=====================

TV Republika zaprosiła mnie na niedzielę, godz. 945, chyba wstępna rozmowa - o nauce, ewolucjonizmie ?... Nieeee.. Jednak woleli o FOZZ-ie.

Zaś Radio WNET  zaprosiło Izę Brodacką - Falzmann na poniedziałek, 815, mnie zaś na 845 . O czym - nie byli łaskawi powiedzieć. Było CIEKAWIE.

  '''''''''''''''''''''''''''''

 

„Dzień dziękczynienia i ZWYCIĘSTWA

Właśnie dowiedziałem się, że niektórzy obchodzą „Dzień dziękczynienia”. Za rok 89-ty. Słusznie! Dziękują bezkarni agenci i szpicle, a obecnie milionerzy i celebryci. Dziękuje Bul-Komorowski i jego prowadzący ze wsi. Też te agenty - Ekscelencje, co to nawzajem się wyspowiadały i rozgrzeszyły, a teraz blokują Intronizację Jezusa Króla Polski, profanując relikwie św. Andrzeja Boboli. Także zboczeńcy. Dziękują planiści Mirosławca i Smoleńska. Dziękują ci, co oddali polski przemysł i oddają resztki rolnictwa. Towariszczi, zdorowje! Prosit, Kameraden!

A emeryci - w kolejkę, może rzucą przecenione wyschłe bułeczki? A może uda się zdobyć numerek do neurologa na "za pół roku"? Lub do onkologa na "za rok"? A dzieci? Jakie dzieci? Przecież dzieci mieć się nie opłaca. A pracy i mieszkania nie ma.

Wystarczy, że Bul jest pełen nadzieji. „WSPÓLNOTA ZWYCIĘSTWA” .

Tfu, bezczelność.

   ========================

 Są dwa sposoby modlenia się, szczególnie na Różańcu: Znajdowanie na modlitwę czasu - z trudem - wobec nawału Pilnych Spraw - oraz modlitwa, bez której nie mielibyśmy tyle czasu i sił na Trudne i Pilne Sprawy. Przechodźmy, choćby powoli, do drugiego sposobu.

====================

 

Na Boża Ciało: 

 

P. 378. Cóż się zatem dzieje, gdy kapłan we Mszy świętej nad chlebem i winem wymawia słowa konsekracji?

O. Gdy kapłan we Mszy świętej nad chlebem i winem wymawia słowa konsekracji, wówczas pod postaciami chleba i wina staje się obecne prawdziwe, rzeczywiście i istotnie Ciało i Krew Pana naszego Jezusa Chrystusa, razem z Jego duszą i bóstwem.

KATECHIZM  Piotr Kard. Gasparri,
=========================
Wiadomo przecież, że niezależność niezależności nierówna i najlepiej jest, kiedy stacja jest niezależna, owszem, jakże by inaczej - ale niezależność swoją widzi w słusznych, a jeszcze lepiej - jedynie słusznych kategoriach.. [St. M.]
===========================
Radio promuje „Noc kościołów”. Koncerty, slajdy, pokazy. Pewnie hot dogi. A potrzebujemy – w tym stanie katastrofy duchowej i gospodarczej – Całonocnych nabożeństw Pokutnych. Gdzie biskupi i proboszczowie, którzy przecież mają obowiązek to rozpocząć? Gdzie Interrex?
 
=====================
Panie Ciekawski z Poznania (13 maj 2013  IP owner : "83.20.241.31" - ewr31.neoplus.adsl.tpnet.pl), może Pan zaspokoić też naszą ciekawość, po co Pan tylokrotnie w ciągu dnia sprawdza i kopiuje zawartość mej strony? Czyta? Uczy się na pamięć? Aaaaa?? Pendrajwa nie ma?
=========================
Czujemy się BEZSILNI.  Brak nam nadziei. O to IM chodziiiii... Katolicy, mamy Broń  Niezawodną! Marsze Różańcowe. Warszawiacy, chodźcie w niedzielę na Mszę świętą do Matki Boskiej Łaskawej (jezuici) i na Marsz Pokutny! Narody już dziewięć razy doświadczyły zwycięstw różańcowych!
 
Można też obejrzeć bluźniercze Masońskie drzwi anielskie Mitoraja

 =======================

Wielka Boga-Człowieka Matko, Najświętsza Dziewico! Ja, Jan Kazimierz, za zmiłowaniem Syna Twego, Króla królów, Pana mojego i z Twego miłosierdzia król, do przenajświętszych stóp Twoich upadłszy, Ciebie za Patronkę moją i za Królowę państw moich dzisiaj obieram i siebie, i Królestwo moje, i wszystek lud Twojej szczególniejszej opiece i  obronie polecam.

==========================

Maryjo, Królowo Polski, wyjednaj nam łaskę Intronizacji!

 http://gloria.tv/?media=438323

==========================

Nie jest kwestią przypadku, że ateistyczni politycy bardziej troszczą się o bogatych aktywistów gejowskich, niż o biednych bezrobotnych, a ateistyczni prawnicy bardziej troszczą się o katów, niż o ich ofiary. Z kolei ateistyczne feministki bardziej troszczą się o seks niż o dzieci, a ateistyczni ekolodzy bardziej troszczą się o ochronę zwierząt niż o ochronę ludzi.

 Ateizm, czyli urojona wizja człowieka

====================================


Ci paskudni Czeczeni! Nie dość że skandalicznymi żądaniami „niepodległości” wstrząsają Imperium Ruskich, to jeszcze  zabijają Amerykańców, co im chleb dali.  Na szczęście jednego już zabito, i słusznie ich me®dia nazywają „zamachowcami”, bo przyznanie się tego zabitego już się pisze, a drugi przed śmiercią czy po torturze też zezna, co trza!

 

Obama – to dzielny przyjaciel i uczeń Putina W. W.

 

 

Boże! Coś Polskę przez tak liczne wieki

Otaczał blaskiem potęgi i chwały

Przed Twe ołtarze zanosim błaganie,

Ojczyznę, wolność racz nam wrócić Panie

Jeśli ta modlitwa śpiewana jest jednym głosem przez dziesiątki tysięcy ludzi- czy Bóg może jej nie wysłuchać?

 
=================
Trzecia rocznica Zbrodni Smoleńskiej, o której nie wiemy nawet, gdzie, kiedy i jak nastąpiła. Trzy lata ukrywania Prawdy przez różne, często formalnie „przeciwstawne” siły. Msza św. w Katedrze św. Jana o 19-tej, potem Marsz Różańcowy pod wirtualny Krzyż Pamięci, Prawdy i Nadziei.
================
 

  zapaść

 według wszelkich na niebie

 i na ziemi znaków

 władza Tuska jest silna

 skundleniem Polaków

 

 determinizm

 jak nas doświadczają

wciąż najnowsze dzieje

Trzecia Rzeczpospolita 

jawnie bałwanieje   

           [nowe Niekraszki]

 
 
==================================
Konstytucja: Naród „uznaje i składa hołd Bogu Wszechmogącemu i Najwyższemu Stwórcy Wszechświata”. Najwyższą władzę sprawować będzie Chrystus Król. (La Constitución de los Cristeros).
Sławne zdanie bpa Wilhelma E. Kettelera: „najkrwawsze prześladowania przyniosły Kościołowi mniej szkody niż dworski serwilizm biskupów” – stosuje się też do obecnych zmagań o TV Trwam.

==============================

Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis.

Niech światło Chrystusa chwalebnie zmartwychwstałego rozproszy ciemności umysłu i serca naszego.

 

Surrexit Dominus de sepulchro, qui pro nobis pependit in ligno. Alleluja!

Powstał z grobu Chrystus, który dla nas zawisł na krzyżu. Alleluja!

===============================

Attollite, portae, capita vestra, et attollite vos, fores antiquae, ut ingrediatur Rex Gloriae! Quis est iste Rex Gloriae? Dominus exercituum: ipse est Rex Gloriae! Pueri Hebraeorum, portantes ramos olivarum, obviaverunt Domino, clamantes et dicens: "Hosanna in excelsis"

O bramy, podnieście wierzchy wasze i podnieście wrota odwieczne, niech wnijdzie Król Chwały! Któż jest ten Król Chwały? Pan Bóg zastępów, ten ci jest Król chwały. Dzieci żydowskie, niosąc gałązki oliwne, wyszły naprzeciw Panu, wołając i mówiąc: "Hosanna na wysokości"

---------------------------------

HORROR, terror. To nasze rodziny są szykanowane przez „niezależny wymiar”. Chłopcy Bajkowskich muszą zostać w przytułku (w domu dziecka). Zemsta - czyja, za co? Sąd prześladuje RODZINĘ, każdą normalną. Zmuszają, byśmy się bali, że nam też mogą odebrać dzieci! 

„Wyrywali siłą"

 ========================

Wreszcie TOTALNY triumf soc-sprawiedliwości: FOZZ !  Przywieczerski Dariusz Tytus wielokrotnie „nie do uchwycenia” przez UOP ani ABW pożywa owoce swej działalności w USA. ŻEMEK G. wypuszczony, a niewyobrażalnie wielkie a nie sprecyzowane przez likwidatorów ani sądy sumy - nie do odzyskania. Większość wątków przedawniona, m. inn. dzięki sędzi -ministrowi Barbarze Piwnik.

Inny "znak NOWEGO"Barbara Kmiecik, bizneswoman zwana "śląską Alexis", uniewinniona. Mafii paliwowej też nie było! I nie ma!

   ===========================

 prognoza

Unia żywota swego dokona

bardziej zboczona

niż

zjednoczona

L. Niekrasz

===================================

Módlmy się GORĄCO za Papieża katolickiego, świętego, odważnego.

Oby spełnił prośbę Matki i poświęcił Rosję Jej Niepokalanemu Sercu

 

 

Veni, Sancte Spiritus,
Et emitte caelitus
Lucis tuae radium

     

Przybądź, Duchu Święty,
Spuść z niebiosów wzięty
Światła Twego strumień

 

 

Ojciec Św. Franciszek , Kard. Jorge Mario Bergoglio SJ

==========================

 Słyszę, że „nasi” wklejają na Dworcu Gdańskim tablicę upamiętniającą exodus z 1968 roku. Znałem wielu z tych, co wtedy wyjechali. Z nich wszyscy byli dziećmi UB-ków, lub sami byli UB-kami. Oni - dostali wizy na wyjazd z PRL-u. Goje - nie. Oni TAM, dokąd my przez 40 lat nie mogliśmy nawet na krótko wyjechać- nie mówiąc o pracy naukowej - dostali mieszkania, etaty „uczonych”. Nawet, a może szczególnie, krawiec mężczyźniany ciężki (oraz pelisy!) , który tu „robił za ministra od jąder”.

      

 =============================

Między nami, dziewczynami

 =========================

 Proszę o informację na temat ustawy o "wzajemnej pomocy" czyli upoważnieniach dla dowolnych obcych służb do działania na terenie Polski.
1. Czy w jakichś innych państwach na świecie taka ustawa istnieje, lub jest przygotowywana?
2. Czy w  jakichś innych państwach w Unii  taka ustawa istnieje, lub jest przygotowywana?
3. Czy jakieś obce służby już oficjalnie na terenie naszego kraju działają?
Może ktoś wie jaki jest stosunek UE do tych planów.  
Proszę osoby znające języki o poszperanie  w tamtym świecie

=======================

Eskimosi zaatakowali Stronę. Czytelnikom to niczym nie grozi - ale na parę godzin muszę zawiesić wpisywanie. Do zobaczenia! Panie Marcin H.,wymyśl cóś nowego!

=======================

Młody, rzutki i będący „wewnątrz”: Nie działałem za komuny, ale wydaje mi się, że -  w porównaniu - Gomułka i Gierek to byli mistrzowie zarządzania. I patriotyzmu. Niestety - pełna zgoda.

=======================

Czy zapłoną stosy?  Blog rysunkowy oszołoma koolart - Teksty i rysunki z przewagą rysunków z tekstem.  Tu: blogrysunkowy

  =============================

 Przygód GAMONI w MUNDURACH nowy odcinek: Gang Olsena w Moskwie -  zbada TAM mityczną pancer-brzozę. Por.: Gang Olsena na tropie, czyli przygód gamoni w mundurach ciąg dalszy

  =====================

 Co najmniej połowa mych obecnych Czytelników to nowi (jesteście krócej niż ROK). Więc informacje: 1) Z lewej [u GÓRY !!] jest prosta funkcja „Szukaj”, można znaleźć starsze artykuły na interesujący Cię temat. 2) A prawej, w POLECANYCH, jest Skarbonka. Sporo osób pisało mi, że dłuuugo nie zauważało. Od tego zależy dalsze działanie Strony.

=============================

Marsz Różańcowy w Poznaniu, luty 2013, wiele (39) pięknych zdjęć.

Album zdjęć

Zobaczcie Krakusy, zobaczcie Gdańszczanie! I wszyscy Polacy!

Obudźcie się!

 ===========================

METEOR

... a za Stalina i Bieruta były napisy na płotach: „Panie Truman, spuść ta bania, bo już nie do wytrzymania”...

Był atak na artykuł  Kardynałowie ŻYCIK i Karlen­berg - oczywiście papabile! Atak średnio inteligentny. Odparty. Dałem więc w „Polecanych”, a gdy nie „wchodzi’, radzę spróbować z innej wyszukiwarki – i dawać mi znać o kłopotach.

 =========================

Neo-poganie ciągle wciskają „walę - tynki” by, szczególnie młodych oduczyć katolickiego postu i nawyku pokuty.  "A ja te tynki walę"- powiedział budowlaniec. Pamiętajmy, że był POPIELEC, więc dziś  nie warto fikać w takt muzyczki satanistów.

=================

To już teraz ten murzyn- pederasta? A może neo-Życik?? Duchu Święty, otwórz choć jedno oko !! A może wreszcie Petrus- Romanus?

 

W dzień, kiedy papież Benedykt XVI zrezygnował z posługi Piotrowej, w kopułę Bazyliki św. Piotra uderzył  piorun

 =============================

Fotorelacja z niedzielnego marszu Krucjaty Różańcowej w Warszawie

  ========================================

 Na meczu w Dublinie, gdzie jedenastu „naszych” chłopców nieudolnie usiłowało wkopać piłkę do bramki, było 30 tys. zmotywowanych Polaków. Przecież nie o wynik z miłymi rudymi chłopcami im szło - lecz o ORŁA BIAŁEGO, choć może nie uświadamiali tego sobie dokładnie.    Na Różańcowym Marszu Pokutnym w Warszawie, gdzie stawką jest Zwycięstwo Polski, było ze 300 osób. To patetyczna dysproporcja. Ale pod Termopilami też [----]

 =============================

 <<Ilekroć bowiem szeroko krzewiące się błędy rozedrzeć usiłowały nieszytą szatę Kościoła i podkopać jego jedność, ojcowie nasi uciekali się ufnym sercem do Tej, która “sama jedna wszystkie pokonała herezje na całym świecie”, a wskutek Jej zwycięstwa szczęśliwsze nastawały czasy>>. cyt. z Encykliki Ojca św. Piusa XI „O różańcu św. Najświętszej Maryi Panny”

======================

 Ustawa o zbrojnej pomocy Jan Pietrzak felieton

Komentarz: „za zdradę kiedyś wieszano, potem rozstrzeliwano... dziś dają premie, ordery i emerytury. Lecz powróci jeszcze czas miecza i topora...”

 

===================

Wszedłem na Twitter. Osoby, które już potrafią ćwierkać, proszę o pomoc czy „promocję”.

===================================

“Ony chcom nos wyonacyć” - mawiał znajomy gazda. Taki Marcin Król (pfuj, profesor ! ... co prawda, ale humanista...)  nie wie, że istnieje gen męskości Y - i że żadne krojenie, obcinanie ani szprycowanie hormonami tego nie zmienia. Takie perwersyjne „akcje” zboczeńców, jak obecna, maja jednak cel: chcom nos wyonacyć, szczególnie tych „młodych”, co głosowali na palikociarzy.

=============================

Popularny magazyn „National Geographic” firmuje film „Śmierć Prezydenta”  będący ilustracją Raportów MAK i Millera. Ma być wyświetlany w 130 krajach. Wykazaliśmy JEDNOZNACZNIE, że te raporty są skłamane, fałszywe. Fakt przyzwolenia Zachodu na taki film propagandowy świadczy, iż MUSIAŁY istnieć UZGODNIENIA Z REALNYMI WŁADZAMI Zachodu przed zaplanowaniem i przeprowadzeniem tej ZBRODNI. „Budowniczowie Przeszłości”, jak w powieści Orwella 1984

==========================

[---] ... Dlatego są tacy „pobożni”, którzy powiadają: „różaniec – tak, Krucjata – nie”, „Chrystus Król Wszechświata – tak, Jezus Król Polski – nie”, „Wola Boża w niebie – tak, na ziemi – nie”, „Polska europejska – tak, suwerenna – nie”, „wolność rozumiana po marksistowsku jako uświadomiona konieczność – tak, jako dobrowolne posłuszeństwo Bogu w wymiarze osobistym i społecznym – nie”.  Ks. St. M.

=========================

===============================

Facet przebrany za fotoradar . Pokażcie Doniowi, może skorzysta.

http://www.youtube.com/watch?v=d_FLhqgkUy4

Tymczasem Minister Sławomir NOWAK wyda na RADARY 188 MILIONÓW

 =============================

 Na forum o eutanazji, w dyskusji z pewną panią profesor: Na ch... nam środa , uśpić ją we wtorek.

  ===================================

Isia w 2013 roku:

 Oba turnieje WTA wygrane

Mecze 9:0

W setach 18:0

W Sydney w finale w gemach: 12:0

I dopiero teraz tRelewizja dała nam transmisję!

Zgadnij, Kotek, czemu szefowie TV tak nie lubią Radwańskich?

=========================

Okoliczności śmierci prokuratora Prokuratury Generalnej : „prawdopodobnie popełnił samobójstwo”. Czyżby już był Piątek lub Sobota? Czy zajmował się Nie-Istnieniem-Zbrodni-Smoleńskiej?  Jak ujawnił na facebooku dziennikarz śledczy Tomasz Szymborski, w latach 80. A. był oficerem kontrwywiadu WSW.

========================

W me®diach fryzury i przygody mamy Madzi, Tuleya (to odwracanie uwagi od meritum TEJ sprawy), terroryzm ABW (anty-rządowy??) przy pomocy ton saletry amonowej i skołowanego Bruno-bombera, kręgi Hołka  (szkoda chłopa!). Ten cały sztafaż świadczy, że należy oddalić, wymazać z naszej świadomości Agresję Monsanto i GMO, wykup-rabunek ziemi przez cudzoziemców, rabunek mieszkań w miastach, rabunek poprzez ZUS, [----] - itp., itd. Jak długo jeszcze wytrzymamy ten zalew bredni i bezczelności ??

=================================

 Zakończył długi żywot NEWSWEEK. Może dlatego, że był „papierowy”, bez Prawdy... Polskie tygodniki jeszcze rzężą. Niektóre. TV też. Ale często się zdarza, że np. u mnie na Stronie "wisi" njus od rana, już z komentarzem weredyka, a sam njus, lecz rozmamłany postępowo - pojawia się dopiero wieczorem w Wiadomościach TV1... Narzucanie dyktatu jedynie słusznej ПРАВДЫ się inżynierom dusz wymyka.

===========================

Czasem przychodzi na ludzi zaćmienie (otumanienie) umysłów i logiki i zamglenie moralności. Było tak np. w XI/XII wiekach (katarzy/albigensi). Jest i teraz. Nam się wydaje, że teraz silniej - może to efekt bliskości? A może nie? Receptą na trzymanie się przy logice, przy Bogu - jest prostota. Dlatego USILNIE przypominamy o Różańcu - szczególnie jawnie - dlatego też powinniśmy  naśladować braci św. Dominika w częstym pobożnym, szerokim (jak pokazywała Matka Boska w Lourdes) żegnaniu się Krzyżem Świętym. Oni odkryli ze zdziwieniem, że to MODLITWA! Tego wszystkiego Zły bardzo się boi.

Zmieniony ( 05.07.2013. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.