Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 84 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow demografia 13 arrow 5-latka "aresztowana" w przedszkolu
Thursday 21 November 2019 19:49:52.28.
migawki
Diabeł do Rybaka z Watykanu: Teraz już tylko pachamamy, bałwany łowić będziesz"
 
W Y S Z U K I W A R K A
5-latka "aresztowana" w przedszkolu Drukuj Email
Wpisał: mer Ustaritz   
12.01.2013.

5-latka "aresztowana" w przedszkolu. Rodzice nie zapłacili za jedzenie

 

[Ona naprawdę została aresztowana – cudzysłów zbędny! MD]

 

2013-01-11  5-letnia dziewczynka aresztowana

Skandal we Francji. 5-letnia dziewczynka została "aresztowana" w przedszkolu, bo jej rodzice nie zapłacili za stołówkę. Dochodzenie w tej sprawie wszczął Rzecznik Praw Człowieka.

Na rozkaz mera miejscowości Ustaritz straż miejska przyszła do miejscowego przedszkola, by zatrzymać i doprowadzić na posterunek 5-letnie dziecko za "nielegalne spożywanie obiadu".

Związek funkcjonariuszy straży miejskiej broni się, że to wina merostwa, które wydało takie polecenie. Mer twierdzi natomiast, że to wina rodziców, którzy - choć dostawali upomnienia - od ponad roku nie płacili za posiłki dziecka. Chodzi o kwotę 142 euro. Merostwo broni się przy tym, że zaproponowało nawet rodzicom rozłożenie tej kwoty na raty, ale nie dostało żadnej odpowiedzi. Rodzice zrzucają winę na siebie, bo się rozwodzą.

Biuro francuskiego Rzecznika Praw Człowieka Dominique’a Baudisa przyznaje, że merostwo ma prawo w takiej sytuacji odmówić wydania dziecku posiłku w przedszkolnej stołówce. Podkreśla jednak, że zgodnie z prawem musi się to odbyć w taki sposób, by nie narażać dziecka na problemy psychologiczne.

Źródło: RMF FM

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.