Potężny pożar. Płonie instalacja fotowoltaiczna na dachu kościoła… pw. św. Floriana.

Potężny pożar w Sosnowcu. Płonie instalacja fotowoltaiczna na dachu kościoła… pw. św. Floriana.

Przez

RP

21.06.2023

Około 20 zastępów straży pożarnej gasi w środę po południu pożar dachu kościoła pw. św. Floriana w Sosnowcu; sytuacja jest nieopanowana. Strażacy nie mają informacji o poszkodowanych.

Rzeczniczka śląskiej straży pożarnej bryg. Aneta Gołębiowska poinformowała, że informacja o pożarze kościoła przy ul. Bora-Komorowskiego w Sosnowcu dotarła do służb po 14.

Na miejscu działa ponad 50 strażaków – około 20 zastępów pojazdów, w tym dwie drabiny i jeden podnośnik hydrauliczny, z których są podawane prądy gaśnicze. Sytuacja na razie nie jest opanowana – powiedział PAP mł. bryg. Tomasz Dejnak z Komendy Miejskiej PSP w Sosnowcu. Jak dodał, w pożarze nikt nie został poszkodowany.

„Ogromny pożar instalacji fotowoltaicznej na dachu Kościoła Parafia św. Floriana w Sosnowcu” – napisał na Facebooku Kamil Wnuk, który udostępnił nagranie z akcji strażaków.

https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=476&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FKamilWnukSosnowiec%2Fvideos%2F3866338706926053%2F&show_text=false&width=476&t=0

ŹRÓDŁOPAP/Facebook