Brawo Hyży!! Jest KOLEJNE!! – Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie w sprawie utworzenia Ministerstwa Przemysłu, przedłożone przez Minister Przemysłu

Tusk i jego urzędasy nie znają umiaru. Będzie jeszcze jedno ministerstwo

20.02.2024 Autor:MS nczas/tusk-i-jego-urzedasy-nie-znaja/umiaru-bedzie-jeszcze-jedno-ministerstwo

Donald Tusk.
Donald Tusk. / foto: PAP

1 marca powołane zostanie Ministerstwo Przemysłu z siedzibą w Katowicach – zakłada przyjęte we wtorek przez rząd rozporządzenie ws. utworzenia resortu przemysłu – podało KPRM. W jego kompetencjach znajdzie się dział „gospodarka złożami kopalin”. To już 19. ministerstwo w rządzie Donalda Tuska.

„Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie w sprawie utworzenia Ministerstwa Przemysłu, przedłożone przez Minister Przemysłu” – poinformowała we wtorkowym komunikacie Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Jak dodano, Ministerstwo Przemysłu zostanie powołane 1 marca 2024 r.

„Nowy resort powstanie z wyłączenia z Ministerstwa Aktywów Państwowych komórek organizacyjnych, które zajmują się sprawami działu administracji rządowej gospodarka złożami kopalin” – podano w komunikacie. Dodano, że zatrudnieni tam pracownicy odpowiadają za realizację zadań, które wynikają z przyjętej przez Radę Ministrów polityki gospodarczej wobec sektora górnictwa węglowego i górnictwa niewęglowego.

„Chodzi również o zadania związane z przemysłem koksowniczym i hutniczym, a także prowadzenie spraw dotyczących gospodarki złożami kopalin” – wskazano.

Siedzibą Ministerstwa Przemysłu będą Katowice.

Szefową Ministerstwa Przemysłu jest Marzena Czarnecka.

(PAP)

=================================

mail:

Szanowny Panie,

jeśli chodzi o powstanie Ministerstwa Przemysłu, a szczególnie o jego lokalizację, to jest to niezwykle “błyskotliwe” posunięcie władz. Docelowo wszystkie kopalnie i huty zostaną zlikwidowane przez tych szaleńców, więc siłą rzeczy jakieś protesty będą, ale niekoniecznie w Warszawie- w ramach “decentralizacji” administracji górnicy i hutnicy będą protestować w Katowicach, a nie w stolicy. Natomiast gdyby nawet przyszło im do głowy jechać do Warszawy, to szanowna władza powie, że tu nic nie załatwią, bo ministerstwo jest na Górnym Śląsku.

Z poważaniem,

M.Z.