Królowa Bona umarła! ODKRYCIE!! Mózgi mężczyzn i kobiet działają inaczej !!

Dywergencja mózgów czyli w przyrodzie bez zmian (badanie)

Autor: AlterCabrio , 20 lutego 2024

„Nasze odkrycia sugerują, że różnice we wzorcach aktywności mózgu w tych kluczowych obszarach przyczyniają się do specyficznych dla płci różnic w funkcjonowaniu poznawczym” – powiedział dr Vinod Menon, profesor psychiatrii i nauk behawioralnych na Uniwersytecie Stanforda.

−∗−

Tłumaczenie: AlterCabrio – ekspedyt.org

−∗−

Nowe badanie pokazuje po raz pierwszy, że mózgi mężczyzn i kobiet działają inaczej

Lobby osób transpłciowych nie będzie zadowolone.

Naukowcy po raz pierwszy oficjalnie udowodnili, że mózgi mężczyzn i kobiet różnią się i działają odmiennie, co może okazać się ogromnym ciosem dla lobby transpłciowego.

„Nigdy nie przedstawiono ostatecznego dowodu na różnicę w aktywności mózgów mężczyzn i kobiet, ale Uniwersytet Stanforda wykazał, że możliwe jest rozróżnienie płci na podstawie aktywności w «gorących punktach» [hotspot areas]” – podaje dziennik Telegraph.

Naukowcy odkryli, że „płeć jest istotnym wyznacznikiem organizacji ludzkiego mózgu” w kluczowych obszarach organu, również w tych, które regulują emocjami, pamięcią, stymulacją seksualną, kształtowaniem nawyków i introspekcją.

„Standardowa aktywność mózgu” [DMN], która jest neurologicznym centrum „ja”, również różni się u mężczyzn i kobiet.

==========================

Men and women’s brains do work differently, scientists discover for first time

Academics have previously argued that it is society rather than biology that influences divergence

Sarah Knapton, Science Editor 19 February 2024

Difference could influence how men and women view themselves
Difference could influence how men and women view themselves

The brains of men and women operate differently, scientists have shown for the first time [sic !!! md] in a breakthrough that shows sex does matter in how people think and behave…

============================

Różnice wyjaśniają, czego zwykle doświadczamy w prawdziwym świecie – na przykład dlaczego mężczyźni mają lepszą świadomość przestrzenną i pamięć roboczą, podczas gdy kobiety mają lepszą pamięć długoterminową.

Zespół przeszkolił system sztucznej inteligencji do przetwarzania ogromnych ilości danych, a następnie zlecił zadanie ustalenia, czy skan mózgu MRI pochodzi od mężczyzny czy kobiety.

„Kiedy naukowcy przetestowali model na około 1500 skanach mózgu, w ponad 90% przypadków model był w stanie stwierdzić, czy skan pochodził od kobiety, czy mężczyzny” – podaje gazeta.

„Nasze odkrycia sugerują, że różnice we wzorcach aktywności mózgu w tych kluczowych obszarach przyczyniają się do specyficznych dla płci różnic w funkcjonowaniu poznawczym” – powiedział dr Vinod Menon, profesor psychiatrii i nauk behawioralnych na Uniwersytecie Stanforda.

A więc tak to wygląda. To biologia, a nie społeczeństwo kształtuje dywergencję mózgów.

Nieważne, na co zmienisz zaimki, nieważne, ile sukienek założysz, nieważne, jak bardzo okaleczysz swoje ciało.

Mężczyzna nadal będzie mężczyzną, a kobieta nadal będzie kobietą i będą tylko dwie płcie.

_______________

New Study Shows For First Time Men and Women’s Brains Work Differently, Paul Joseph Watson, 20th February 2024

−∗−

Uzupełnienie:

Mózg czyli inteligentny projekt [27 kwietnia 2022]
Mózg, jak i cała biologia, są oczywiście inteligentnie zaprojektowane. Od zgrabnej koordynacji aktywności neuronalnej między neuronami i regionami mózgu po niezwykłe, jakby rządzące się swoimi prawami zachowanie pojedynczych cząsteczek i atomów, które składają się na neurony i neuroprzekaźniki – mózg nosi niewątpliwy odcisk palca Projektanta.[…]

−∗−