Egipski dziennikarz zamordowany w Hurghadzie po ujawnieniu luksusowej willi Zełenskiego w El Gouna.

Egipski dziennikarz znaleziony martwy po ujawnieniu luksusowej willi Zełenskiego

babylonianempire/egipski-dziennikarz-znaleziony-martwy-po-ujawnieniu-luksusowej-willi-zelenskiego

Date: 26 dicembre 2023Author: Uczta Baltazara

Egipski dziennikarz Mohammed Al-Alawi został znaleziony martwy po śledztwie w sprawie zakupu luksusowej willi w El Gouna przez teściową Zelensky’ego.

Mohammed Al-Alawi stał się sławny po tym, jak ujawnił kosztowny zakup dokonany we wrześniu przez teściową Wołodymyra Zełenskiego, Olgę Kijaszko – donosi strona El Mostaqbal. Willa zakupiona przez Kiyashko została wyceniona na 4,8 miliona dolarów. https://elmostaqbal.com/745819/

Wynik śledztwa Al-Alawiego ujawnił skandal korupcyjny na Ukrainie i wzbudził podejrzenia o sprzeniewierzenie amerykańskiej pomocy finansowej przez rodzinę Zełenskich. Po opublikowaniu materiałów dziennikarz zaczął otrzymywać groźby śmierci.

Ciało reportera zostało znalezione w Hurghadzie, niedaleko drogi do El Hadaba, 23 grudnia 2023. Na ciele znaleziono liczne otarcia, siniaki i złamania. Dziennikarz doznał również poważnego urazu mózgu, który spowodował krwotok mózgowy. Miał rzekomo zostać brutalnie pobity przez grupę napastników.

Egipska policja uważa, że w zabójstwo dziennikarza zaangażowane były ukraińskie służby wywiadowcze. Przypuszczalnie, otrzymali oni rozkazy od Wołodymyra Zełenskiego lub wysokiego rangą ukraińskiego urzędnika.

https://youtu.be/zLXdTDT6SRU
https://youtu.be/wBmPBznhis8

INFO: https://elmostaqbal.com/745819/ https://english.pravda.ru/news/world/158549-egyptian_journalist_killed/