Pogrzeb ks. Tadeusza Isakowicz-Zaleskiego

Z ogromnym żalem i całkowicie rozbity piszę tą wiadomość. Wszystkich nas informacja o śmierci naszego Księdza Prezesa całkowicie powaliła. Jesteśmy w totalnym szoku. Przepraszam że nie napisałem tej wiadomości wcześniej, nie byliśmy wstanie i dalej w sumie nie jesteśmy ogarniać tego co się dzieje. Tysiące ludzi, którzy chcą oddać hołd Księdzu jest świadectwem jego niesamowitego życia. Jak niewiarygodną, wspaniałą był osobą.

Sam pogrzeb odbędzie się według ostatniej woli Księdza Tadeusza. Będzie w dwóch obrządkach, Łacińskim i Ormiańskim. Podzieliliśmy go na 2 dni, tak żeby dać szansę naszym niepełnosprawnym pożegnać się z najważniejszą osobą w ich życiu.

Drugi dzień, przewidziany jest dla wszystkich którzy chcą przyjechać. Zapowiada się niespotykana liczba osób. Gmina musiała powołać sztab kryzysowy. Liczą się z zablokowaniem całej gminy. Logistycznie jest to największe wyzwanie naszego życia, zrobimy wszystko żeby się udało.

Bardzo prosimy Pana o powiadomienie wszystkich którym Ksiądz i Fundacja był bliski. Prosimy o modlitwę i liczymy że dzięki Księdzu Tadeuszowi który połączył nasze drogi będziemy jeszcze nie raz się widzieć.

W załączniku przesyłam również nekrolog, który zawiera wszystkie zebrane na tą chwilę informację. Staramy się załatwić transmisję telewizyjną mszy pogrzebowej. Mam nadzieje że się uda, musimy mieć zgodę Kurii Krakowskiej. Na razie nie chcą odpowiedzieć. Będę informował na bieżąco.

Z wyrazami szacunku

Arkadiusz Tomasiak

Członek Zarządu Krajowego

Fundacji im. Brata Alberta