Postęp „zielonego ładu”: W Sztokholmie trzy domy doszczętnie spłonęły od „elektryka”.

Samochód elektryczny stanął w ogniu. Spłonęły trzy domy

Oprac.: Karolina Głodowska Świat Wczoraj, 18 czerwca

Postęp „zielonego ładu”: W Sztokholmie trzy domy doszczętnie spłonęły od „elektryka”.

samochod-elektryczny-stanal-w-ogniu-splonely-trzy-domy,

Trzy domy w zabudowie szeregowej doszczętnie spłonęły po tym, jak zapalił się samochód elektryczny. Auto stało przy jednym ze środkowych domów. Akcję gaśniczą utrudniał wiatr, przez pewien czas istniało też zagrożenie dla pobliskiej stacji benzynowej. Ogień pojawił się w sobotnie popołudnie w jednej z dzielnic Sztokholmu.———-

Poważny pożar wybuchł w sobotę po południu w okręgu Hässelby w zachodniej części stolicy Szwecji. 

Pożar w Szwecji. Zaczęło się od pożaru auta elektrycznego

Akcja gaśnicza była bardzo wymagająca, w pewnym momencie, z uwagi na wiatr, pojawiło się nawet zagrożenie dla pobliskiej stacji benzynowej.

O godzinie 21 trzy budynki mieszkalne w zachodnim Sztokholmie nadal płonęły, a wiadomo, że zgłoszenie dotarło do centrali kilka chwil przed 17.

Zanim straż pożarna dotarła na miejsce, ogień próbowali gasić mieszkańcy. Wykorzystywali do tego własne węże ogrodowe. Widać to na filmie, który pojawił się w mediach społecznościowych. W oczy rzucają się jednak przede wszystkim górujące nad budynkami płomienie, jak i kłębiący się nad nimi czarny dym.

https://www.instagram.com/reel/CtmQ7f8LEzn/?utm_source=ig_embed&ig_rid=840c4cd5-6824-46f8-bf15-de0400648df4
Jak podkreślają służby, wszystko działo się bardzo szybko. – Ogień pojawił się w samochodzie elektrycznym, który stał pod zadaszeniem przy jednym z domów – powiedział kierownik służb ratowniczych Roger Sverndal.

Auto elektryczne stało przy jednym ze środkowych budynków. Sprzyjało to rozwojowi pożaru, a strażakom utrudniało działania. Finalnie służbom gaśniczym udało się opanować groźną sytuację i wyeliminować zagrożenie rozprzestrzeniania się ognia na kolejne budynki. Ostatecznie doszczętnie spłonęło trzy z pięciu domów szeregowych.