Postępy “demokracji”: Chłopak nigdy nie głosował w wyborach, nie posiada formalnego wykształcenia, ani żadnych kwalifikacji. Został euro-posłem.

Youtuber został europosłem. Nie przedstawił programu, bo żadnego nie ma

20.06.2024 nczasyoutuber-europoslem-programu-zadnego-nie-ma

Fidias, Cypr, Youtuber, PE, EU
Fidias Fot. FB

Cypr wysłał do Parlamentu Europejskiego zaledwie 6. posłów. Jeden z nich nie spodziewał się, że zostanie wybrany, bo nie przedstawił żadnego programu. Okazuje się jednak, że w “demokracji” wystarczy znane nazwisko i żart może stać się początkiem kariery politycznej.

Fidias to 24-letni youtuber, syn prawosławnego popa. Chłopak sam nigdy nie głosował w wyborach, nie posiada formalnego wykształcenia, ani żadnych szczególny kwalifikacji.

Swoją kandydaturę internetowy celebryta ogłosił w styczniu i było to coś w rodzaju żartu. 24-latek nie przedstawił nawet programu wyborczego i nie powiedział, jakie ma poglądy.

Co więcej – Fidia przyznał, że nie zna się na polityce i niewiele wie o Unii Europejskiej. Youtuber mówił jedynie o tym, że starzy politycy są nudni.

W ten sposób udało mu się zdobyć 19,4 proc. głosów w kraju. Dla porównania konserwatywna partia DISY zdobyła 24,8 proc., a komunistyczna AKEL z 21,5 proc.