Suwalczanin skatowany przez nieletniego obywatela Ukrainy

Źródło:

https://www.suwalki.info/wiadomosci/z-zycia-miasta/suwalczanin-skatowany-przez-nieletniego-obywatela-ukrainy

Ciężko pobitego mężczyznę z licznymi urazami głowy znaleziono na początku października w Suwałkach. W sprawie zatrzymany został nieletni obywatel Ukrainy. 

Do zdarzenia doszło w nocy z 2 na 3 października. Z nieoficjalnych informacji wynika, że skatowanego 21-latka na podmiejskich polach znalazł przechodzień spacerujący z psem. Poszkodowany nie miał przy sobie żadnych dokumentów i był w takim stanie, że nie można było go zidentyfikować. Mężczyzna widniał w bazie policyjnej więc ostatecznie udało się go zidentyfikować po odciskach palców. Sprawcą miał być 16-letni obywatel Ukrainy. 

Sprawa trafiła do Wydziału Rodziny i Nieletnich w Sądzie Rejonowym w Suwałkach. Podejrzany, nieletni Vladyslaw L. został zatrzymany i przebywa w schronisku dla nieletnich. Czyn został zakwalifikowany z Art. 13 &1 Kodeksu Karnego jako usiłowanie zabójstwa. Nie ma wyznaczonej daty rozprawy. Jak poinformowała Ewa Radzewicz z Sądu Okręgowego w Suwałkach, obecnie zostały zlecone opinie biegłych w tej sprawie. Do tematu wrócimy.