Warszawa: “Uchodźcy” z Ukrainy z 40 kg narkotyków

“Uchodźcy” z Ukrainy zatrzymani z 40 kg narkotyków

z-ukrainy-zatrzymani-z-40-kg-narkotykow

Policjanci z Warszawy zatrzymali dwójkę “uchodźców” z Ukrainy, którzy zajmowali się dilerką narkotyków na masową skalę. W ich mieszkaniu zabezpieczono niemal 40 kg narkotyków wartych 2,5 mln zł. Para handlarzy dysponowała szerokim asortymentem. Miała marihuanę, mefedron, LSD, MDMA, haszysz i amfetaminę. Nielegalny towar, Ukraińcy rozprowadzali po całym kraju.

“Uchodźcy” zatrzymani z 40 kg narkotyków. Na trop “uchodźców”-dilerów wpadli kryminalni zwalczający przestępczość pseudokibiców w Warszawie. Kiedy weszli do mieszkania zajmowanego przez 31-latka i 21-letnią kobietę – obywateli Ukrainy, potwierdziły się ich dotychczasowe podejrzenia.

Ukraińcy byli całkowicie zaskoczeni wizytą mundurowych, gdyż myśleli, że jako “uchodźcy” są poza wszelkimi podejrzeniami. Ich lokum okazało się dobrze wyposażonym magazynem narkotykowym.

Kryminalni znaleźli niemal 40 kg różnego rodzaju środków odurzających i substancji psychotropowych, a także sprzęt służący do ich porcjowania, tj.: zgrzewarki i opakowania foliowe, wagi elektroniczne. Dilerzy w swojej ofercie mieli: mefedron, marihuanę, LSD, tabletki MDMA, haszysz oraz amfetaminę o czarnorynkowej wartości sięgającej 2,5 mln zł.

Oboje usłyszeli już zarzuty uczestnictwa w obrocie znaczną ilością narkotyków. Zastosowano wobec nich tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.