Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 16 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Rabunki, afery arrow Prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała miał wsparcie wspólników od korupcji
Thursday 23 January 2020 02:26:14.28.
W Y S Z U K I W A R K A
Prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała miał wsparcie wspólników od korupcji Drukuj Email
Wpisał: Ryszard Ś.   
09.10.2013.

Prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała miał wsparcie nie tylko PO. Także wspólników od korupcji

 

Jedną z osób, które udzieliły poręczenia, jest prezydent Krakowa Jacek Majchrowski

 

 

9.10.2013 wspolnikow-od-korupcji

 

[Ścigała-  z gugli: Prez. Tarnowa. Ależ tajność.. MD]

 

 

Na łamach portalu niezalezna.pl informowaliśmy już o zatrzymaniu prezydenta Tarnowa Ryszarda Ś. Mężczyzna, popierany w poprzednich wyborach samorządowych przez Platformę Obywatelską, usłyszał zarzut korupcji. Okazuje się, że sprawa zatacza coraz szersze kręgi, a na na polecenie krakowskiej prokuratury zatrzymana została kolejna osoba.

- Prowadzącemu działalność gospodarczą Pawłowi P. postawiono zarzut współdziałania z inną osobą do wręczenia łapówki – powiedziała Bogusława Marcinkowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie badającej wątek korupcyjny, w którym zarzuty przyjęcia 50 tys. zł łapówki postawiono prezydentowi Tarnowa Ryszardowi Ś..

Ze względu na dobro postępowania prokuratura nie informuje o szczegółach związanych z przesłuchaniem nowego podejrzanego. Wiadomo jedynie, że na razie nie zapadła jeszcze decyzja, czy będzie wniosek do sądu o aresztowanie mężczyzny.

Krakowski sąd uwzględnił zażalenie na areszt podejrzanego o przekazanie łapówki prezydentowi Tarnowa Bogdana G, uchylił areszt i zastosował wobec mężczyzny poręczenie majątkowe w wysokości 50 tys. zł, dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju połączony z zaborem paszportu.

Z kolei 22 października krakowski sąd rozpozna zażalenie na areszt wobec Ryszarda Ś. Zażalenie na aresztowanie prezydenta Tarnowa złożył we wtorek do sądu jego obrońca. W zażaleniu wnosi o uchylenie lub zamianę aresztu na poręczenie osobiste udzielone przez 46 osób i poręczenie majątkowe w wysokości 250 tys. zł.

Jedną z osób, które udzieliły takiego poręczenia, jest prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.