Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 10 gości
S T A R T arrow PUBLICYŚCI arrow BEZEG 14 I arrow Przeciętny Polak na Zachodzie nie zapłaciłby podatku dochodowego. Wyszperane 1/2/14
Thursday 26 November 2020 03:07:07.31.
migawki
 

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

                                                                         Przeoraty i kaplice Bractwa Świętego Piusa X w Polsce

                                                                         ==================

Koniecznie: Godzinnik czyśćcowy

 
W Y S Z U K I W A R K A
Przeciętny Polak na Zachodzie nie zapłaciłby podatku dochodowego. Wyszperane 1/2/14 Drukuj Email
Wpisał: Jacek BEZEG   
02.02.2014.

Przeciętny Polak na Zachodzie nie zapłaciłby podatku dochodowego. Wyszperane 1/2/14Jacek BEZEG

Diecezja Rouen wyprzedaje zabytkowe ornaty, stuły, kielichy, cyboria, monstrancje, relikwiarze (z zawartością!) itp.

To, co pokolenia wiernych fundowały i darowały przez setki lat, posoborowa barbaria, której komornik wisi nad głową, wynosi z Domu i wyprzedaje, jak jakiś menel na głodzie alkoholowym.
Aukcja odbyła się wczoraj [30.1.2014]. Katalog można ściągnąć w postaci pliku PDF.

Sprzedaż w domu aukcyjnym zorganizował sam ordynariusz. Na protesty wiernych odpisał, że zasięgnął opinii rady diecezjalnej, więc wszystko jest OK.
http://marucha.wordpress.com/2014/02/01/diecezja-rouen-wyprzedaje-zabytkowe-ornaty-stuly-kielichy-cyboria-monstrancje-relikwiarze-z-zawartoscia-itp/

 

Oglądaj na żywo budowę Świątyni p. w. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i bł. Jana Pawła II
http://www.radiomaryja.pl/informacje/ogladaj-na-zywo-budowe-swiatyni-pw-maryi-gwiazdy-nowej-ewangelizacji-i-bl-jana-pawla-ii/
http://www.radiomaryja.pl/informacje/zostan-fundatorem/


Uświadomiłam sobie, że zimny chów cieląt ma wiele wspólnego z ideologią gender. Wystarczy uznać, że reakcja na temperaturę otoczenia jest sprawą kulturową, a nie fizjologiczną.
Ja też zresztą swego czasu dla potrzeb hartowania się nie nosiłam rękawiczek, ani czapki i nakładanie raków nawet przy sporym mrozie ( za moich czasów mocowały je obrzydliwe taśmy, a nie jakieś modernistyczne zatrzaski) nie było dla mnie żadnym problemem. Do tej pory leczę grypę zanurzając się w lodowatej wodzie i włażąc potem do śpiwora. Ale to mój wybór i nie leczyłam w ten sposób nikogo innego, na przykład dzieci. Cielaki nie miały wyboru i na złość naukowcom (wstrętni sabotażyści) masowo zdychały.
Dzieci wychowywane zgodnie z ideologią gender też nie będą miały wyboru. Chłopców będą w przedszkolach siłą przebierać w spódniczki zindoktrynowane ( zidiociałe) przedszkolanki. Już obecnie to się odbywa- w przedszkolach wytypowanych do wdrażania „wychowania dla równości”.
Swoją drogą to paradoks, że postulowane przez ideologię gender prawo wyboru płci realizowane jest pod przymusem.  Trudno rozczulać się nad cielakami mając świadomość, że w radzieckich szpitalach podawano noworodki matkom dopiero po kilku dniach gdyż radzieccy uczeni uważali, że siara szkodzi dziecku. Matki traciły pokarm, dzieci były karmione mieszankami, doskonale nadawały się zatem do żłobka.

http://www.ekspedyt.org/izabela-brodacka-falzmann/2014/01/30/22118_gruszki-na-wierzbie.html


Powiedział on wtedy bardzo ciekawą rzecz.  Stwierdził, że już podczas „pomarańczowej rewolucji” w 2004 roku zauważył, iż wygląda na to, że na Ukrainie jest wiele osób niezależnych materialnie.  Stać ich bowiem na to, by demonstrować miesiącami, podczas gdy w Polsce manifestacje muszą się kończyć wieczorem, bo rano trzeba iść do roboty.
Dopiero później przeczytał w „The Guardian”, że to znany finansista Soros wyłożył 20 mln dolarów na sfinansowanie „pomarańczowej rewolucji”.  Teraz więc zastanawiał się, kto płaci za Majdan w Kijowie?.  Gdy osiem dni temu, będąc w radiu Wnet podzielił się swymi wątpliwościami z Krzysztofem Skowrońskim, ten zadzwonił do korespondenta radia w Kijowie i spytał o to.  Otrzymał odpowiedź, że płacą „oligarchowie” i to w kwocie aż 700 tys. hrywien dziennie /ok. 200 tys. złotych lub 70 tys.USD/.
http://www.ekspedyt.org/elig/2014/01/30/22132_s-michalkiewicz-kto-placi-za-protesty-na-ukrainie.htmlRobią nas w konia: Pajac z TVN o DŁUGU PUBLICZNYM - MAS
http://www.youtube.com/watch?v=VD4X2LkSksM#t=20Przeciętny Polak, na którego podatkach opiera się rodzimy budżet, w większości krajów Zachodu nie zapłaciłby w ogóle podatku dochodowego. Za mało zarabia!
Natomiast zamożni, jak prezydent Krakowa Jacek Majchrowski czy prezes Comarchu Janusz Filipiak, musieliby oddać zachodniemu fiskusowi znacznie więcej niż oddają polskiemu.
W krajach rozwiniętych każdy, kto ma roczne dochody nie przekraczające 4-5 średnich miesięcznych pensji, w ogóle nie płaci podatku dochodowego (PIT). W Wielkiej Brytanii nie płacą go ci, którzy zarobią poniżej 9,4 tys. funtów rocznie, w Niemczech – 8,35 tys. euro, we Włoszech – 8 tys. euro, w Irlandii – 7,9 tys. euro, w USA – 10 tys. dolarów.
W Polsce, od lat, kwota wolna od podatku wynosi niecałe 3,1 tys. zł, czyli 729 euro. W efekcie, co jest kuriozum, podatek dochodowy muszą u nas płacić nawet zarabiający 260 zł miesięcznie. – A minimum socjalne na osobę wynosi 1000 zł netto – mówi prof. Mieczysław Kabaj, nestor polskich ekonomistów z Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych.
http://marucha.wordpress.com/2014/02/01/polska-dla-bogatych-pan-placi-pani-placi/
http://www.dziennikpolski24.pl/pl/aktualnosci/kraj/1302778-polska-dla-bogatych-pan-placi-pani-placi.html,0:pag:2,0:pag:1#nav0


Z dedykacją dla zwolenników wolności wyboru!

http://www.fronda.pl/a/z-dedykacja-dla-zwolennikow-wolnosci-wyboru,33587.html


Zgodnie z zasadami protokołu dyplomatycznego, jeśli do jakiegoś kraju przyjeżdża z oficjalną wizytą przedstawiciel innego państwa, to powinien się spotkać z równym mu rangą politykiem. Jeśli przyjeżdża Kneset jako organ, w pełnym składzie, to czy jest przewidziane spotkanie z polskimi posłami, wszystkimi, którzy chcieliby się spotkać? Ja nic na ten temat nie wiem, nie ma oficjalnych informacji. Jeśli zaś przyjeżdżają tylko przedstawiciele Knesetu, to też chciałabym jako poseł wiedzieć o tym i mieć możliwość wzięcia udziału w spotkaniu z nimi.
Kolejna sprawa – co takiego wyjątkowego się stało, że przyjeżdża do Polski organ - parlament Izraela w pełnym składzie (jeśli informacje prasowe na ten temat są prawdziwe)? Nawet jeśli miałaby to być przeważająca część składu Knesetu. Nie znam takiej praktyki międzynarodowej, aby parlament danego kraju przyjeżdżał na obrady do innego państwa i podejmował tam swe decyzje.
http://www.fronda.pl/a/prof-krystyna-pawlowicz-na-frondapl-zadaje-pytania-ws-wizyty-knesetu-w-polsce,33725.html


Pomnik „śpiących” komunistycznych zbrodniarzy z Pragi stalinowcy z Ratusza odnowili wydając ponad 2 mln zł. Teraz bolszewickie władze Warszawy chcą odnawiać Pałac Stalina za 50 mln
. A jednocześnie miastu brakuje pieniędzy na przedszkola czy ratowanie życia i zdrowia mieszkańców „prywiślańskiego kraju”. Jak widać, stalinowski rozum ciągle rozświetla bolszewików z warszawskiego Ratusza.
http://www.ekspedyt.org/andy-aandy/2014/02/01/22151_50-mln-na-remont-pomnika-stalina-czyli-sowieckiego-stempla-na-mapie-warszawy.html


Były główny ekonomista Banku Światowego Justin Yifu Lin zaapelował o to, by zastąpić dolara jedną światową superwalutą. Pomysł ten jako panaceum na problemy współczesnych finansów wraca niczym bumerang.
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ekonomista-Banku-Swiatowego-swiat-potrzebuje-jednej-superwaluty-3050458.html

Niepokoi mnie tempo, w jakim rosną w siłę przeciwnicy demokracji, laickiego państwa, otwartości na innych. Jestem zawstydzona postawą wielu nauczycieli, jestem rozczarowana brakiem reakcji ze strony władz oświatowych – przede wszystkim Ministerstwa Edukacji. Kiedy sprawa wybuchła, myślałam, że to incydent, że w wyniku nieporozumienia, które zostało sprytnie wykorzystane przez kościelnych i partyjnych czynowników oraz cyniczne media, powstało chwilowe zamieszanie, że wystarczy wyjaśnić parę pojęć, a emocje ucichną. Przez dwa popołudnia w radiu wyjaśniałyśmy z Joanną Piotrowską, co oznacza słowo gender i dlaczego wychowanie równościowe jest ważne. Tymczasem im więcej osób podejmowało podobne próby, tym agresywniejsi stawali się ich adwersarze – przekonuje Obidniak. I określa wszystkich przeciwników instrukcji WHO o nauczaniu przedszkolaków masturbacji, „hunwejbinami księdza Oko”.
http://www.fronda.pl/a/hunwejbini-przeciwnicy-demokracji-tak-genderysci-mowia-o-swoich-przeciwnikach,34056.html


W wywiadzie Andrij Tarasenko ocenę Bandery wyraża taką samą: „On jest symbolem rewolucyjnej walki o niepodległość kraju. Gdyby go nie było, nie byłoby Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN), a bez OUN nie byłoby dziś niezależnej Ukrainy” – tłumaczył.
„Prawy Sektor” nie zmienił także swojej oceny rzezi na Wołyniu. Na pytanie, czy z powodu inspirowania do zabicia 100 tys. Polaków Bandera nie odpowiada za ludobójstwo, Tarasenko w wywiadzie uznał, że to „brednia”. W oświadczeniu organizacja odpowiedzialności Bandery za masowe mordy na Polakach też nie uznaje. Stwierdza natomiast, że „wydarzenia na Wołyniu powinny być rozpatrywane w kontekście okupacji i kolonizacji ukraińskich ziem w okresie międzywojennym”. „Ukraińcy zabijali Polaków, Polacy zabijali Ukraińców” – relatywizuje „Prawy Sektor”.
Przypomnijmy: zgodnie z ustaleniami historyków w odwecie za rzeź wołyńską zginęło 2-3 tys. Ukraińców, pięćdziesiąt razy mniej, niż Polaków.

Być może w ciągu ostatniej doby „Prawy Sektor” zrozumiał natomiast, że dopominanie się o zmianę granic z Polską nie jest w interesie Ukrainy. W przeciwieństwie do Andrija Tarasenki, który w wywiadzie stwierdził, że „sprawiedliwość nakazywałaby, aby tereny, skąd Ukraińcy zostali wysiedlenie w ramach operacji „Wisła” , w tym Przemyśl i kilkanaście innych powiatów wróciły do Ukrainy” w swoim oświadczeniu organizacja stwierdza, że „dzisiaj wszelkie wzajemne roszczenia terytorialne są niestosowne”.
http://marucha.wordpress.com/2014/02/01/prawy-sektor-robi-postepy/


We Włoszech zostaną prawdopodobnie wprowadzone nowe ustawy przeciwko dyskryminacji tzw. mniejszości seksualnych, obejmujące nie tylko homoseksualizm i biseksualizm, lecz również pedofilię!

http://marucha.wordpress.com/2014/02/01/wloski-senat-przeciwko-dyskryminacji-pedofilow/


Za okrzyki w stronę kibiców Widzewa (przyp. „Hamas, Hamas, Juden auf den Gas!”), sąd wymierzył kibicom Legii karę prac społecznych, wpłacenia 20% pensji na Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich oraz obejrzenie filmu Izabeli Cywińskiej pt.: „Cud purymowy”.
[  ...  ]
Warto też zwrócić uwagę na film Izabeli Cywińskiej, który to kibice mają za karę obejrzeć (co jest karą mającą mieć głównie funkcję wychowawczą). Fabuła filmu jest intrygująca. Na początku mamy do czynienia z polską rodziną, patologiczną i biedną, oczywiście mającą poglądy antysemickie. Jednakże w pewnym momencie bohater filmu otrzymuje telefon ze Stanów Zjednoczonych, w wyniku którego dowiaduje się, że ma pochodzenie żydowskie i właśnie może otrzymać ogromny spadek. Warunkiem jest jedynie przejście na judaizm. Nie trudno się domyślić, że po przejściu na judaizm losy rodziny gwałtownie się zmieniają -wzbogaca się ona i ma łatwiej w życiu. Zatem czy film naprawdę uczy tego, że wszelkie uprzedzenia względem żydów są bezzasadne?
http://narodowcy.net/polska/8923-sad-kibice-legii-beda-finansowac-gminy-zydowskieOd razu na wstępie wyjaśnijmy: “kluby erotyczne” to najzwyklejsze burdele z doczepionymi pokazami “tańców erotycznych” i tak się powinny zwać.
Zwłaszcza w prawicowych mediach. A kogo razi słowo “burdel”, może używać zamtuz, lupanar albo dom publiczny.
Admin.
Obecność klubów erotycznych to problem wielu miast Polski, które są wizytówkami naszej Ojczyzny. Postępująca fala demoralizacji ma w nich swojego skutecznego sojusznika. PChTV przygotowała reportaż poświęcony temu problemowi.
http://marucha.wordpress.com/2014/02/01/erotyczne-kluby-opanowuja-polskie-miasta/

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.