Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 147 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow Szczepienia 14 arrow CIA rezygnuje z fikcyjnych programów szczepień
Friday 22 October 2021 18:07:50.35.
migawki
"Tajemnica stanu": Jaki procent pojedynczo zaszczepionych przyjęło drugą szprycę.
 
W Y S Z U K I W A R K A
CIA rezygnuje z fikcyjnych programów szczepień Drukuj Email
Wpisał: CIA   
22.05.2014.

Szczepienia w Pakistanie służyły jako przykrywka dla CIA

 

 CIA rezygnuje z fikcyjnych programów szczepień

 

21 maja 2014 CIA rezygnuje- TVN

 

Materiał genetyczny uzyskany w ramach fikcyjnego programu szczepień podobno pomógł CIA ustalić miejsce pobytu Osamy bin Ladena

 

[Z drugiej strony wiemy, że realny Ibn Laden zmarł w szpitali amerykańskim o wiele wcześniej... Ale ta cześć o przyczynach szczepień –b. prawdopodobna. MD]

 

Amerykańska CIA przestała wykorzystywać programy szczepień na potrzeby swoich operacji szpiegowskich w trosce o bezpieczeństwo personelu medycznego. Przedstawicielka Białego Domu poinformowała, że nastąpiło to w sierpniu 2013 roku.

 

BBC zwraca uwagę na swej stronie internetowej, że przypuszcza się, iż CIA zaaranżowała fikcyjny program szczepień, by ustalić miejsce pobytu założyciela Al-Kaidy Osamy bin Ladena.

 

Odnotowuje też, że w okresie od grudnia 2012 roku do kwietnia 2014 roku w Pakistanie ponad 60 osób zginęło w atakach na ekipy prowadzące kampanię szczepień przeciwko chorobie Heinego-Medina. Choroba ta znów stała się w Pakistanie groźna. Od stycznia odnotowano 66 przypadków zachorowań.

 

"Fikcyjny program szczepień"

W liście z 16 maja, wysłanym do uczelni medycznych, doradczyni prezydenta USA ds., bezpieczeństwa kraju i walki z terroryzmem Lisa Monaco napisała, że dyrektor CIA John Brennan polecił "wstrzymanie operacyjnego wykorzystywania programów szczepień".

 

Monaco zapewniła też, że CIA "nie będzie się starała pozyskiwać i wykorzystywać próbek DNA i innego materiału genetycznego za pośrednictwem takich programów".

Jak namierzono Osamę bin Ladena

BBC zwraca uwagę, że materiał genetyczny uzyskany w ramach fikcyjnego programu szczepień przeciwko żółtaczce typu B podobno pomógł CIA w potwierdzeniu miejsca pobytu Osamy bin Ladena w pakistańskim Abbotabadzie. Przywódca Al-Kaidy został tam zabity przez siły specjalne USA w maju 2011 roku.

Pakistański lekarz oskarżony o prowadzenie tamtej kampanii szczepień przebywa w więzieniu. Został skazany za powiązania z radykalnymi ugrupowaniami, ale - jak pisze BBC - powszechnie uważa się, że była to kara za pomaganie CIA.

 Autor: jl//kdj / Źródło: PAP

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.