Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 117 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Biskupi arrow Biskup ordynariusz Diecezji Opolskiej i "obejrzenie" Mszy- a nowoczesność
Monday 06 April 2020 19:58:09.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
       Czy głupota jest grzechem?
 
W Y S Z U K I W A R K A
Biskup ordynariusz Diecezji Opolskiej i "obejrzenie" Mszy- a nowoczesność Drukuj Email
Wpisał: Andrzej Czaja, ks.   
25.12.2014.

Biskup ordynariusz Diecezji Opolskiej i „obejrzenie” Mszy- a nowoczesność

Mail’em:

 

Panowie!

 

Biskup ordynariusz Diecezji Opolskiej Andrzej Czaja pomimo dwukrotnych obietnic nie znalazł czasu na odwiedzenie opolskiego środowiska tradycji łacińskiej i „obejrzenie” mszy w starym rycie. [Chodzi o Mszę Świętą Wszechczasów].

Za drugim razem poczyniono naprawdę poważne przygotowania. I nic! Zapewne bardzo nie lubi łaciny.

Jest jednak język, który lubi i dobrze zna. W pierwszy dzień Świąt  Bożego Narodzenia w kościele świętego Sebastiana o godzinie 10 będzie sprawował mszę w języku niemieckim.

Jak widać jest on człowiekiem szeroko otwartym na nowoczesność. Na przyszłość?

 

Pozdrawiam      J

Zmieniony ( 25.12.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.