Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 12 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Szczepienia 16 arrow Zaszczepić "członków" NIL i Radziwiłła wszystkimi szczepionkami, prop. do wagi!! [ciała nie umysłu]
Friday 23 April 2021 03:54:00.32.
migawki
Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Zaszczepić "członków" NIL i Radziwiłła wszystkimi szczepionkami, prop. do wagi!! [ciała nie umysłu] Drukuj Email
Wpisał: Naczelna Izba Lekarska   
22.11.2016.

Zaszczepić „członków” NIL i min. Radziwiłła wszystkimi szczepionkami, proporcjonalnie do wagi!!

[ciała, nie umysłu]

 

Manipulacja Naczelnej Izby Lekarskiej ma przekonać Polaków do szczepień

 

Anna Wiejak http://prawy.pl/41352-manipulacja-naczelnej-izby-lekarskiej-ma-przekonac-polakow-do-szczepien/#comment-62042

 

Żeby przekonać rodziców do szczepień, w dniu 9 grudnia 2016 roku członkowie Naczelnej Rady Lekarskiej publicznie poddadzą się szczepieniu przeciwko pneumokokom.

Dorośli ludzie zaszczepią się dokładnie taką samą dawką, jaką podają kilkukrotnie lżejszemu, mniejszemu dziecku!

Publiczne szczepienia członków Naczelnej Rady Lekarskiej zapowiedział prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz w dniu 20 listopada 2016 roku, w odpowiedzi na emisję programu Studio Polska, wyemitowanego na antenie TVP Info w dniu 19 listopada 2016 roku. Wystosował w tej sprawie specjalny list otwarty do społeczeństwa polskiego. Oto jego treść:

„Po obejrzeniu programu Studio Polska wyemitowanego na antenie TVP Info w dniu 19 listopada 2016, pomimo faktu, iż przed niewielu dniami wystosowałem pismo do Prezesa TVP przesłane do wiadomości Ministra Zdrowia, by zaprzestano działań szkodzących zdrowiu publicznemu w Polsce stwierdzam, że Telewizja Polska kontynuuje akcję antyszczepionkową.

Celem kolejnego programu było wywołanie w społeczeństwie lęku przed szczepieniami. Na taki cel wskazywał przede wszystkim sposób prowadzenia programu, uniemożliwiający przedstawienie racjonalnych przesłanek za szczepieniem, dopuszczający do obrażania obecnych w studio autorytetów medycznych. Zamiast spokojnego wysłuchania ekspertów medycznych, pojawiło się przejęcie na siebie roli ekspertów przez prowadzących, wskazujących, że rację ma jedynie ten, który jest przeciwny szczepieniom. Na cel wywołania w społeczeństwie lęku przed szczepieniami wskazywał również dobór zaproszonych rodzin osób, u których wystąpiły niepożądane odczyny poszczepienne, z których nieszczęściem bardzo trudno się pogodzić. Zamiast danych dotyczących częstotliwości występowania niepożądanych odczynów poszczepiennych, szerokiego wyjaśnienia procedury ich zgłaszania pojawiła się głębia ludzkiego nieszczęścia wzmacniana płaczem obecnej w studio osoby niepełnosprawnej. U każdego widza, który ma w sobie współczucie dla ludzkiego nieszczęścia musiał się obudzić odruch lęku, by nie dotknęło to jego lub jego najbliższych.

Zwracam się zarówno do widzów tego programu, do każdej Polki i Polaka, do naszych pacjentów, by dbali o swoje zdrowie, rozumiejąc, że zabezpieczenie się przed epidemiami może mieć miejsce tylko przez masowe szczepienia, które medycyna uważa za największe osiągnięcie redukujące choroby, które nie tak dawno dziesiątkowały Europę i świat.

Zaznaczam, że środowisko lekarskie na co dzień spotyka się z problemem chorób zakaźnych u osób, które nie zabezpieczyły się poprzez szczepienia i spotkań z tymi chorymi jest nieporównywalnie więcej niż zdarzeń niepożądanych. Apeluję do Koleżanek i Kolegów lekarzy i lekarzy dentystów, aby zarówno każda choroba zakaźna, jak i wszystkie niepożądane odczyny poszczepienne były sumiennie zgłaszane do Inspekcji Sanitarnych, tak, aby nikt nie miał wrażenia, że lekarze i lekarze dentyści zamiatają te kwestie pod dywan.

Do obowiązków lekarza i lekarza dentysty należy nie tylko porada w zakresie szczepień, zgłaszanie występowania niepożądanych odczynów poszczepiennych, ale przede wszystkim danie przykładu, że sam się szczepi. Dlatego też w dniu 9 grudnia 2016 roku członkowie Naczelnej Rady Lekarskiej publicznie poddadzą się szczepieniu przeciwko pneumokokom. W szczepieniu będzie również uczestniczył Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz. Wszyscy poddamy się stosownej obserwacji i jeśli u któregokolwiek z nas wystąpią niepożądane odczyny poszczepienne złożymy stosowny raport i opublikujemy go na naszej stronie.

Zwracam się do Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła, by dołączył do mojego wezwania i zaapelował do Prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego, by publiczna telewizja zaprzestała akcji antyszczepionkowej i zaczęła propagować zachowania prozdrowotne służące dobru publicznemu”.

Strony społecznej taka demonstracja zaufania do szczepionek jednak nie przekonuje, tym bardziej, że żaden z lekarzy nie przyjmie dawki szczepionki proporcjonalnej do tej podawanej dzieciom, tylko wielokrotnie mniejszą.

 Zlikwidujmy obowiązek szczepień, dajcie rodzicom pełną wiedzę o korzyściach i ryzyku, pokażcie na sobie, na własnych dzieciach, że wierzycie w to, co mówicie! Jeśli to jest dobre, to nie znam rodzica, który by odmówił swojemu dziecku bezpieczeństwa i zdrowia. Jeśli jest ryzyko, to musi być wybór” podsumował jeden z internautów.

Warto przypomnieć, że w Polsce nie prowadzi się statystyk występowania niepożądanych odczynów poszczepiennych. Dzieci nimi dotknięte nie mają odpowiedniej opieki medycznej, a ich rodziny są pozbawione możliwości dochodzenia swoich praw oraz roszczeń, co pozwoliłoby zapewnić choremu dziecku godne życie i rehabilitację.

Zmieniony ( 22.11.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.