Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 16 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow wojny globalistów 16 arrow Epidemia ptasiej grypy we Francji. Z jakiego państwa Francuzi dostaną foie gras na Gwiazdkę?
Tuesday 20 October 2020 02:57:16.30.
W Y S Z U K I W A R K A
Epidemia ptasiej grypy we Francji. Z jakiego państwa Francuzi dostaną foie gras na Gwiazdkę? Drukuj Email
Wpisał: Francuzi   
03.12.2016.

Epidemia ptasiej grypy we Francji. Z jakiego państwa Francuzi „dostaną” foie gras na Gwiazdkę?

 

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/epidemia-ptasiej-grypy-we-francji/h6rjg8

 

[gugle wskazują, że tam co roku, przed zakupami gwiazdkowymi, spada z nieba mór na kaczki i gęsi..

 

Nie zorientowali się kto zrzuca? MD]

W południowo-zachodniej Francji wybuchła epidemia ptasiej grypy. Obecność wirusa ptasiej grypy stwierdzono na farmach w czterech departamentach regionu. Padło tam cztery i pół tysiąca kaczek, a kilkanaście tysięcy prewencyjnie wybito.

Drogi w okolicach skażonych farm zostały zamknięte przez żandarmerię. Na miejscu pracują służby sanitarne. Ich zdaniem wirus działa z niespotykaną siłą w bardzo krótkim czasie. Przenoszą go najprawdopodobniej dzikie ptaki przylatujące z innych państw europejskich.[A to złośliwe!! MD]

We Francji po raz pierwszy stwierdzono ptasią grypę pod koniec listopada na północy, w Pas-de-Calais nad Kanałem La Manche wśród dziki kaczek.

Dla producentów gęsich i kaczych wątróbek - przysmaków typowych dla południowo-zachodniej Francji - jest to dotkliwy cios. Obawiają się oni spadku sprzedaży należących do świątecznego menu wątróbek zarówno w kraju jak i za granicą.

Zmieniony ( 03.12.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.