Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 74 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow UE - pogrzebowe... 17 arrow Eutanazja pod przymusem. Frans Timmermans, etatowy "obrońca praw człowieka".
Thursday 03 December 2020 23:22:19.31.
migawki
 

12.12.2020 Dzień wielkiej modlitw różańcowej za Polskę – procesje różańcowe w naszych parafiach.

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Eutanazja pod przymusem. Frans Timmermans, etatowy "obrońca praw człowieka". Drukuj Email
Wpisał: Frans Timmermans   
06.04.2017.
Eutanazja pod przymusem.

Frans Timmermans, etatowy „obrońca praw człowieka” niewzruszony

 

2017-4-6 http://www.pch24.pl/eutanazja-pod-przymusem--frans-timmermans--etatowy-obronca-praw-czlowieka-niewzruszony,50721,i.html
Fransa Timmermansa, wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej i członka Komisji Swobód Obywatelskich nie wzruszył przypadek Holenderki, którą poddano eutanazji wbrew jej woli.

Polityk wolał perorować o Polsce.

 

O postawie Timmermansa opowiedział w rozmowie z portalem wpolityce.pl Marek Jurek, europoseł, przewodniczący Prawicy RP. Wiceszef KE pierwszy raz od dwóch lat pojawił się na Komisji Swobód Obywatelskich i uczynił to tylko dlatego, by zaprezentować swoje pretensje wobec Polski.

- Zapytałem o jego działania w sprawie praw człowieka w ogóle - między innymi o reakcję na uśmiercenie w holenderskiej „klinice dokańczania życia” starszej kobiety, którą poddano eutanazji wbrew jej woli i która broniła się zanim została zabita - najpierw mruknął coś obelżywie pod nosem, a później w odpowiedzi generalnej stwierdził, że mówimy o Polsce, a nie o zabójstwie w Holandii – powiedział Jurek.

 

Zdaniem europosła, obrońcę praw człowieka na jakiego kreuje się Holender powinno interesować ustawodawstwo eutanazyjne we własnym kraju oraz jego konsekwencje. - Prawo do życia znajduje się na samym początku, w art. 2, Karty Praw Podstawowych, za której przestrzeganie wiceprzewodniczący Timmermans bezpośrednio odpowiada w Komisji Europejskiej. Na tak drastyczne wydarzenie powinien więc zareagować z urzędu – ocenił Marek Jurek.

Tymczasem Holender już samo postawienie tematu uznał za oburzające.

Timmermans był też pytany o jego milczenie w czasie wprowadzania ustawy „o zakazie utrudniania aborcji we Francji” i interpretację takiego przepisu w kontekście art. 11 Karty Praw Podstawowych, chroniącego wolność słowa. Odpowiedź nie padła. - Najwyraźniej aktualne władze Unii Europejskiej nie zakładają demokratycznej współpracy ze swoimi krytykami, właściwie w ogóle nie uznają istnienia opozycji – dodał Jurek.Źródło: wpolityce.pl

MA

Zmieniony ( 06.04.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.