Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 20 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow rząd "braci"? arrow 500+ a zmniejszanie bezrobocia biurwów.
Thursday 27 February 2020 00:35:06.28.
W Y S Z U K I W A R K A
500+ a zmniejszanie bezrobocia biurwów. Drukuj Email
Wpisał: Beata Pachnik-Łodzińska   
23.12.2017.

500+ a zmniejszanie bezrobocia biurwów.

Beata Pachnik-Łodzińska  (Facebook)
 

Gdzieś tam w zamierzchłych czasach poprzedniego stulecia (1996 rok), kiedy Polską rządził Włodzimierz Cimoszewicz (jak wiemy komuch z pokolenia na pokolenie) pracowałam w banku. Mimo przyzwoitych dochodów otrzymywałam zasiłek rodzinny (na każde dziecko!), który wynosił wtedy 67zł. Przy minimalnym wynagrodzeniu 350zł kwota ta stanowiła 20% tegoż wynagrodzenia.

Kto mógł dostać?
Wszyscy, których dochód nie przekraczał 508zł na osobę w rodzinie! Zasiłek wypłacany był razem z wynagrodzeniem, a pracodawca o wypłacony zasiłek pomniejszał składki ZUS.

Nie trzeba było stać 3 dni do pani z MOPS i odchodzić z kwitkiem, bo coś źle zostało wypełnione.
Dzisiaj mamy nadal zasiłek rodzinny, który wynosi 4 % minimalnego wynagrodzenia. Przysługuje on tym, którzy udowodnią, że powinni zdechnąć z głodu z braku środków na życie. System obsługiwany jest przez pół miliona pań z MOPS. Dodatkowo PIS dał na każde drugie dziecko zasiłek tzw 500+, którego wartość to 20% minimalnego wynagrodzenia (sic!)

Do rozpatrywania wniosków o 500+ zatrudniono kolejne pół miliona pań w MOPS. Powiedzmy sobie szczerze- pomoc państwa polega na tworzeniu miejsc pracy w systemie dla posłusznych sobie urzędników, a finansowanie tej pomocy przerzucone jest na barki pracujących poza systemem. Aby otrzymać pracę w systemie trzeba być członkiem aktualnie rządzącej partii ewentualnie mieć tam członków rodziny.

500+ to taka atrapa do wywoływania szumu medialnego.

Gdyby tak zrewaloryzować i przywrócić stare przepisy z 1996 roku, każdemu dziecku przysługiwałoby 500zł miesięcznie bez zbędnych formalności, jako dodatek do wynagrodzenia.

Z czego to sfinansować? Ano z oszczędności zatrudnionych w systemie miliona gąb do rozpatrywania wniosków tzw mięsa wyborczego, które swoje ego głaska odmówieniem temu, czy innemu delikwentowi prawa do przyjęcia wymyślonych przez siebie papierków, mających udowodnić, że "się pracuje"

=================

[czemu nie można powiedzieć „biurew”?? pytałem już polonistów.. MD]

Zmieniony ( 23.12.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.