Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 133 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow zboczeńcy 19 arrow Naklejki "Strefa wolna od LGBT" pogorszą relacje z USA? Mosbacher protestuje. Rabiej tyż...
Sunday 18 April 2021 22:31:59.32.
migawki

18.04.21 Poznań i Zamość – comiesięczna Msza Święta za Ojczyznę i Pokutne Marsze Różańcowe

Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Naklejki "Strefa wolna od LGBT" pogorszą relacje z USA? Mosbacher protestuje. Rabiej tyż... Drukuj Email
Wpisał: Georgette Mosbacher   
19.07.2019.

Naklejki "Strefa wolna od LGBT" pogorszą relacje z USA? Mosbacher protestuje. Rabiej tyż...


http://www.pch24.pl/naklejki-strefa-wolna-od-lgbt-pogorsza-relacje-z-usa--mosbacher-zaniepokojona,69595,i.html#ixzz5u6qTqcGYGeorgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce, skrytykowała pomysł dołączenia do tygodnika „Gazeta Polska” naklejek o treści „strefa wolna od LGBT”. „Jestem rozczarowana i zaniepokojona” – pisze Mosbacher i podkreśla, że to promowanie nienawiści i nietolerancji.

 W najnowszym numerze „Gazety Polskiej”, czytelnicy będą mogli znaleźć naklejki z napisem „Strefa wolna od LGBT”. Wydawca zdecydował, że będą one właściwym dodatkiem do gazety, która sprzeciwia się nachalnej promocji ideologii LGBT w Polsce. Naklejka oprócz hasła będzie zawierała przekreśloną tęczę – symbol środowisk homoseksualnych i LGBT na całym świecie. Redakcja podkreśla, że dodatek do gazety nie jest sprzeciwem wobec konkretnych osób, ale „wobec radykalnie lewicowych ideologii godzącej w rodzinę i wartości, na których od wieków opiera się europejska cywilizacja”.

 Pomysł wydawcy „Gazety Polskiej” nie spodobał się wielu wpływowym osobom. Jedną z nich jest Georgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce, która na swoim oficjalnym koncie Twitter podkreśliła, że nie zgadza się na taką formę wyrażania poglądów. Jak wynika z wpisu, Mosbacher nie zgadza się także z samym sprzeciwem wobec promocji ideologii LGBT.

 „Jestem rozczarowana i zaniepokojona tym, że pewne grupy wykorzystują naklejki do promowania nienawiści i nietolerancji. Szanujemy wolność słowa, ale musimy wspólnie stać po stronie takich wartości jak różnorodność i tolerancja” – napisała na Twitterze Georgette Mosbacher.

 

Na stanowisko ambasador USA zareagował Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”, który wyraźnie podkreślił niezależność poglądów. „Wolność oznacza, że ja szanuję Pani poglądy, a Pani moje. Sprzeciwiamy się jedynie narzucaniu poglądów siłą. Bycie działaczem ruchu gejowskiego nie czyni nikogo bardziej tolerancyjnym. Polacy kochają wolność i znają od wieków słowo tolerancja. Dlatego wspierali powstanie USA” – napisał Sakiewicz. Jednocześnie zapewnił, że pomimo sprzeciwu i protestów wobec treści naklejki, czytelnicy znajdą ją w najnowszym wydaniu tygodnika.

 Mocne słowa z ust Tomasza Sakiewicza padły także w jego rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl. „Nikt dzisiaj nie jest bliżej nazizmu, szczególnie w wersji Ernesta Rohma, prekursora partii hitlerowskiej niż ci którzy prześladują za odrzucenie ideologii LGBT” – powiedział redaktor naczelny „Gazety Polskiej”.

 Warto dodać, że przeciwko akcji „Gazety Polskiej” zaprotestował również Paweł Rabiej, wiceprezydent Warszawy. Zapewnił, że złoży w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.

W mediach społecznościowych zaatakował również polskich biskupów. „Niemieccy faszyści tworzyli strefy wolne od Żydów. Apartheid - od czarnych. Jak widać tradycja znajduje godnych naśladowców, tym razem w Polsce, pod parasolem PiS i biskupów” – czytamy na jego profilu.

 Źródło: niezalezna.pl, wirtualnemedia.pl, Twitter WMa

Zmieniony ( 19.07.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.