Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 96 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Spirala strachu i gwałtu arrow Ukraińskie pokłosie OLT
Sunday 31 May 2020 12:45:13.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Ukraińskie pokłosie OLT Drukuj Email
Wpisał: Stanislas Balcerac   
17.10.2019.

Ukraińskie pokłosie OLT

[Przypominam, czemu jakżeż urocza Małgosia Wassermann nie znalazła Grupy Prowadzącej Plichtę. M. Dakowski październik 2019]

5.01.2013 Stanislas Balcerac

https://monsieurb.neon24.pl/post/84825,ukrainskie-poklosie-olt

Pół roku po padnięciu Amber Gold i OLT Express, zaczyna padać ukraińska część wizjonerskiej układanki finansowo-lotniczej. Linie lotnicze AeroSvit, należące do oligarchy Igora Kołomojskiego, złożyły wniosek o upadłość.

Trwa demontaż międzynarodowej układanki finansowo-lotniczej, której częścią były Amber Gold i OLT Express. Media podają, że ukraińskie linie lotnicze AeroSvit złożyły 29 grudnia wniosek o upadłość:

www.ch-aviation.ch/portal/news/15681-aerosvit-airlines-ceases-operation-and-files-for-bankruptcy 

 

Właścicielem AeroSvitu jest oligarcha Igor Kołomojski, człowiek który wraz ze swoimi kolegami stoi za dziwnie niewyjaśnioną do dzisiaj sprawą Amber Gold / OLT Express.

Wcześniej Kołomojski rozłożył dwie małe skandynawskie linie lotnicze:

monsieurb.nowyekran.net/post/69533,olt-odlecial-na-ukraine 

 

Jaką rolę miał odgrywać LOT w tej układance ? Warto zauważyć, że flota AeroSvitu i LOT-u jest identyczna, obie linie lotnicze używają takich samych modeli samolotów: Boeing 767 i 737 oraz Embraer 190. Czy LOT miał być najpierw oslabiony przez OLT Express a następnie przejęty przez AeroSvit ? Ludzie Kolomoyskiego już obstawili taktycznie spółkę pracowniczą LOT AIR, która ma udziały w LOT. Kołomojski dysponuje także byłymi specami z polskich służb specjalnych. Plan osłabienia LOT-u się udał, spółka leży i ogłoszono właśnie redukcję floty i połączeń lotniczych.

 

Dlaczego OLT Express został skasowany tak szybko ? Nie wiemy. Ale ta układanka nie mogła powstać w głowie młodego prowincjonalnego oszusta Marcina P.

Tęgie głowy, które z reguły mają odpowiedź na wszystko w naszych mediach mainstreamu, milczą uparcie na ten temat. Czy ogarnęła ich nagle dziwna niemoc ?

Przypominamy więc naszą własną analizę układanki Amber Gold / OLT Express:

monsieurb.nowyekran.net/post/68170,lot-igora-kolomoyskiego 

 Aktualizacja prasowa 10.01:

  Ukraińska linia lotnicza Aerosvit odwołała wszystkie swoje loty od 11 stycznia do 31 marca na trasie Warszawa-Kijów. Powodem są kłopoty finansowe przewoźnika. Samolot Aerosvitu zatrzymany przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej nadal stoi na płycie lotniska.

  W związku z problemami finansowymi Aerosvit odwołuje od początku roku loty międzynarodowe i krajowe, jednak zaprzecza informacjom, jakoby zbankrutował. Od kilu dni maszyny Aerosvitu nie są obsługiwane w portach lotniczych Europy.

Pod koniec grudnia w Sądzie Gospodarczym w Kijowie złożono wniosek o upadłość Aerosvitu. Według mediów zadłużenie ukraińskiego przewoźnika wynosi równowartość ok. 1,6 mld zł. Pierwsze posiedzenie sądu w sprawie upadłości zostało zaplanowane na 23 stycznia. Właścicielem linii jest jeden z najbogatszych Ukraińców, Igor Kołomojski.

  Źródło: PAP/ RMF24.pl

 Zmieniony ( 17.10.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.