Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 25 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Wojny globalistów 19 arrow Brzmi znajomo? Niemcy w 1938: "Uroczystości Bożego Narodzenia nie mogą mieć charakteru religijnego"
Monday 17 February 2020 07:03:34.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

 
W Y S Z U K I W A R K A
Brzmi znajomo? Niemcy w 1938: "Uroczystości Bożego Narodzenia nie mogą mieć charakteru religijnego" Drukuj Email
Wpisał: Ilustrowany Kuryer Codzienny   
04.12.2019.

Niemcy w 1938r.: "Uroczystości Bożego Narodzenia nie mogą mieć charakteru religijnego"


3.12.2019 https: //www.tysol.pl/a40435-Brzmi-znajomo-Niemcy-w-1938r-Uroczystosci-Bozego-Narodzenia-nie-moga-miec-charakteru-religijnego-


"Ilustrowany Kuryer Codzienny" 22 grudnia 1938 roku opublikował notatkę, w której informowano o zakazie utrzymywania religijnego charakteru obchodów Bożego Narodzenia w szkołach Trzeciej Rzeszy.


(KAP) Kierownictwo związku nauczycielstwa narodowo-socjalistycznego Trzeciej Rzeszy uchwaliło z okazji zbliżających się świąt, że obchodzenie Bożego Narodzenia w szkołach niemieckich nie może mieć charakteru religijnego lecz winno się stać czymś w rodzaju "święta ludowego" na wzór tego rodzaju "święta" obchodzonego kiedyś przez pierwszych Germanów - pisze autor w 1938 roku.


Rozporządzenie (...) mówi, że: "w żadnym wypadku widowiska ludowe nie mają być inspirowane przez uczucia religijne, nie mają być obchodem Bożego Narodzenia" stosownie do nastawienia, właściwego mentalności szkoły niemieckiej - informuje.

Materiał oryginalny dostępny TUTAJ

Zmieniony ( 04.12.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.