Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 34 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow Nie szczepić 19 arrow Dlaczego Japonia zakazała szczepionki MMR w 1993 roku
Thursday 29 October 2020 06:25:17.30.
migawki
 

30/31.10 Jasna Góra – comiesięczne Czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę

Wielce Czcigodny Premierze i Ministrze „Zdrowia” ! Demonstranci pytali : „Premierze, czy istnieje sranie bezobjawowe?” . A po karetkach policji skakał wasz prowok - zdjęcia mogę dostarczyć.

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”. Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

A fekalia Trzaskowskiego systematycznie, po cichu dalej ubogacają Wisłę.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Dlaczego Japonia zakazała szczepionki MMR w 1993 roku Drukuj Email
Wpisał: Jenny Hope   
10.12.2019.

Dlaczego Japonia zakazała szczepionki MMR w 1993 roku

Jenny Hope https://pubmedinfo.org/2019/12/08/dlaczego-japonia-zakazala-szczepionki-mmr-w-1993-roku/ Gru 8, 2019Dlaczego Japonia zakazała szczepionki MMR w 1993 roku – Jenny Hope

Japonia przestała stosować szczepionkę MMR siedem lat temu [pisane w 2000 md] – właściwie jedyny rozwinięty kraj, który odwrócił się od tej szczepionki. Rządowi szefowie służby zdrowia twierdzą, że czteroletni eksperyment ze szczepionką MMR pociągnął za sobą poważne koszty finansowe i ludzkie. Z 3.969 roszczeń odszkodowawczych związanych ze szczepionkami w ciągu ostatnich 30 lat, jedną czwartą złożyli ci, którzy zostali poważnie dotknięci połączoną szczepionką przeciw odrze, śwince i różyczce.Japonia zakazała szczepionki MMR

 Potrójna szczepionka została zakazana w Japonii w 1993 roku po tym, jak 1.8 miliona dzieci otrzymało dwa rodzaje szczepionek MMR, a u rekordowej liczby rozwinęło się niewirusowe zapalenie opon mózgowych i inne działania niepożądane. Oficjalne dane wskazują, że miały miejsce trzy zgony, a ośmioro dzieci pozostało z trwałymi niepełnosprawnościami, od uszkodzenia słuchu i ślepoty po utratę kontroli nad kończynami.

Rząd ponownie rozważał stosowanie szczepionki MMR w 1999 roku, ale zdecydował, że bezpieczniej jest utrzymać zakaz i kontynuować stosowanie indywidualnych szczepionek przeciwko odrze, śwince i różyczce. Brytyjski Departament Zdrowia powiedział, że w Japonii stosowano rodzaj szczepionki MMR, w której znajdował się szczep szczepionki przeciw śwince, z którym były szczególne problemy i zaprzestano jej stosowania w Wielkiej Brytanii ze względów bezpieczeństwa.

Rząd japoński zdał sobie sprawę, że mają problem ze szczepionką MMR wkrótce po jej wprowadzeniu w kwietniu 1989 roku, kiedy szczepienia były przymusowe. Rodzice, którzy odmówili, musieli zapłacić niewielką grzywnę. Analiza szczepień w okresie trzech miesięcy wykazała, że ​​jedno na 900 dzieci doświadczało problemów. Było to ponad 2.000 razy więcej niż oczekiwany odsetek, czyli jedno dziecko na każde 100.000 do 200.000.

Ministerstwo przerzuciło się na inną szczepionkę MMR w październiku 1991 roku, ale częstość występowania była nadal wysoka i dotyczyła 1 na 1755 dzieci. Nie prowadzono osobnego rejestru roszczeń dotyczących autyzmu. Przeprowadzono badania płynu rdzeniowego 125 poszkodowanych dzieci, aby sprawdzić, czy szczepionka dostała się do układu nerwowego dzieci. Znaleziono jeden potwierdzony przypadek i dwa dalsze podejrzane przypadki. W 1993 roku, po publicznym oburzeniu zasilonym dodatkowo obawami związanymi ze szczepionką przeciw grypie, rząd zrezygnował z obowiązku szczepienia dzieci przeciwko odrze lub różyczce.

Dr Hiroki Nakatani, dyrektor Wydziału Chorób Zakaźnych w japońskim Ministerstwie Zdrowia i Opieki Społecznej powiedział, że podawanie pojedynczych szczepionek kosztuje dwa razy więcej niż MMR „ale uważamy, że warto”. W niektórych obszarach rodzice muszą płacić, podczas gdy w innych władze opieki zdrowotnej ponoszą koszty szczepionki. Dr Hiroki Nakatani przyznał również, że strach związany ze szczepionką MMR odcisnął swoje piętno. Przy niskim wskaźniku szczepień wystąpiły ogniska odry, które spowodowały śmierć 94 osób w ciągu ostatnich pięciu lat.

Źródło: Why Japan banned MMR vaccine

 

Szczepionka przeciw odrze została po raz pierwszy wprowadzona w Japonii w 1966 roku, a szczepionka przeciw odrze, śwince i różyczce (MMR) pojawiła się w 1989 roku. Następnie w 1993 roku szczepionka MMR zastosowana w Japonii została wycofana z powodu nieoczekiwanie wysokiego odsetka aseptycznego zapalenia opon mózgowych związanego ze szczepem wirusa  świnki o nazwie Urabe AM 9. W 1994 roku wprowadzono poważne zmiany w krajowym prawie dotyczącym szczepień, tak że wszystkie szczepienia dziecięce nie były już obowiązkowe. Poszczególne osoby otrzymałyby „mocne rekomendacje”, aby się zaszczepić, ale ostatecznie byłby to ich wybór.” – Why is measles still endemic in Japan?; The Lancet, Volume 364, Issue 9431, P328-329, July 24, 2004 https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(04)16715-9/fulltext

 Zobacz na: Wywiad dr Mercoli z dr Wakefieldem na temat jego badań nad MMR
Zapalenie jelit po odrze i śwince w krótkim odstępie czasu – Royal Free Hospital w Londynie
>Szokujące wyniki badań szczepionki MMR. Powoduje chorobę górnych dróg oddechowych i przewodu pokarmowego – Del Bigtree [1978]
Porównanie bezpieczeństwa szczepionek MMR – MMR-RIT (Priorix) firmy GSK z MMR 2 firmy Merck – Del Bigtree
Czy epidemia odry na Ukrainie to efekt kampanii szczepionkowej? [2018]

Krztusiec w Japonii – Hilary ButlerZmieniony ( 10.12.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.