Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 127 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow aborcjoniści; w szklance; eutanazje 18 arrow Od sierpnia 2019 roku w Warszawie dwa całodobowe gabinety ginekologiczne bez klauzuli sumienia.
Thursday 21 October 2021 09:57:10.35.
W Y S Z U K I W A R K A
Od sierpnia 2019 roku w Warszawie dwa całodobowe gabinety ginekologiczne bez klauzuli sumienia. Drukuj Email
Wpisał: Rafał Trzaskowski   
10.12.2019.

Od sierpnia 2019 roku działają w Warszawie dwa całodobowe gabinety ginekologiczne bez klauzuli sumienia.Od sierpnia 2019 roku działają w Warszawie, na mocy decyzji prezydenta Rafała Trzaskowskiego, dwa całodobowe gabinety ginekologiczne bez klauzuli sumienia.

Kierujemy do Pana prezydenta żądanie zaprzestania finansowania z pieniędzy podatników kontrowersyjnych etycznie i medycznie projektów dystrybucji antykoncepcji awaryjnej.

Jeśli prawdą ma być hasło prezydenta Trzaskowskiego „Warszawa dla kobiet”, to w pierwszej kolejności chcemy, by wydawał on nasze pieniądze na kobiety najbardziej potrzebujące, czyli wymagające wsparcia, by urodzić i wychować swoje dziecko, lub po urodzeniu oddać je do adopcji, a nie farmakologicznie abortować.

PODPISZPaweł Woliński | CitizenGO <petycje@citizengo.org>Od sierpnia 2019 roku działają w Warszawie, na mocy decyzji prezydenta Rafała Trzaskowskiego, dwa całodobowe gabinety ginekologiczne bez klauzuli sumienia.

Prezydent dał się już poznać jako człowiek, który nie ma żadnego problemu z wydawaniem pieniędzy podatników na kontrowersyjne etycznie i światopoglądowo przedsięwzięcia i tak zrobił tym razem. Bardzo proszę kliknąć tutaj, by wezwać go do rezygnacji z tego pomysłu.

Gabinet bez klauzuli sumienia oznacza, że każda kobieta może otrzymać w nim receptę na tzw. antykoncepcję awaryjną. Chodzi tu o tabletkę EllaOne (octan uliprystalu), która jest opisywana w literaturze naukowej jako wpływająca na endometrium, w sposób mogący uniemożliwiać zagnieżdżenie się zarodka w ścianie macicy. Mówiąc krótko, specyfik, który ma również właściwości wczesnoporonne. (1)

Warto zwrócić uwagę, że jeszcze w 2009 roku ulotka tego leku wskazywała na możliwość takiego mechanizmu działania, ale w 2010 roku tę informację już usunięto.(2)
Co ciekawe w materiałach informacyjnych przeznaczonych dla pacjentek w USA nadal podaje się, że preparat może wpływać na implantacje zarodka.(3)

http://www.citizengo.org/pl/node/

Oczywiście nie wszyscy zgadzają się z wczesnoporonną klasyfikacją EllaOne.

Powód jest prosty. Od 1985 roku, według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), ciąża zaczyna się nie w chwili poczęcia, ale właśnie zagnieżdżenia się zarodka w macicy. Zgodnie z tą definicją uniemożliwienie zagnieżdżenia (równoznaczne z obumarciem zarodka) nie jest przerwaniem ciąży, czyli działaniem wczesnoporonnym, ale tylko antykoncepcyjnym.

Wydaje się, choć trudno to sobie wyobrazić, że władze Warszawy mają z tą manipulacją pojęciami jednak pewien problem.
W przeciwnym razie 
nie ukrywałyby uruchomionych przez siebie gabinetów pod maskującą nazwą placówek dla kobiet niepełnosprawnych.
Pochwaliłyby się też nimi w mediach, jako nową inicjatywą dbająca o tzw. prawa reprodukcyjne kobiet.


Nic takiego jednak nie miało miejsca, na co zwróciły uwagę media lewicowe, opisując, jak to po cichu, bez rozgłosu, ale w dobrym kierunku zmienia się w Warszawie dostęp kobiet do tzw. antykoncepcję awaryjnej.(4)

Prezydent Trzaskowski oczywiście nie jest tu pionierem.
W zeszłym roku podobną decyzję podjął prezydent Poznania. Przygotowują się do niej, lub rozważają ją, władze jeszcze kilku dużych miast w Polsce.

http://www.citizengo.org/pl/node/

Dlaczego to robią?

Bo, jak twierdzą, 
są zwolennikami tzw. wyboru dla kobiet.
Niestety całodobowe gabinety ginekologiczne bez klauzuli sumienia to nie jest żaden wybór.

Dopóki w Warszawie i innych miastach Polski nie powstaną 24-godzinne punkty pomocy dla kobiet w niechcianej ciąży, które mimo trudnych okoliczności życiowych nie oczekują recepty na antykoncepcje awaryjną, ale wsparcia podczas ciąży i urodzenia dziecka, dopóty hasła włodarzy o „wyborze” są zwyczajną propagandą aborcyjną.

Kierujemy do Pana prezydenta Trzaskowskiego żądanie zaprzestania finansowania z pieniędzy podatników kontrowersyjnych etycznie i medycznie projektów dystrybucji antykoncepcji awaryjnej.

http://www.citizengo.org/pl/node/

Żądamy zaangażowania pieniędzy z podatków w projekty rzeczywistej pomocy dla kobiet, która nie polega na pozbyciu się ciąży za pomocą tabletki EllaOne lub jakiejkolwiek innej.


Jeśli prawdą ma być hasło prezydenta Trzaskowskiego „Warszawa dla kobiet”, to w pierwszej kolejności chcemy, by wydawał on nasze pieniądze na kobiety najbardziej potrzebujące, czyli wymagające wsparcia, by urodzić i wychować swoje dziecko, lub po urodzeniu oddać je do adopcji, a nie farmakologicznie abortować.

Bardzo proszę o podpisanie petycji do Prezydenta Rafała Trzaskowskiego.

Z wyrazami szacunku

Paweł Woliński z całym zespołem CitizenGO


(1) Glasier A.F., Cameron S.T., Fine P.M. et al.: Ulipristal acetate versus levonorgestrel for emergency contraception: randomized non-inferiority trial and meta-analysis. Lancet 2010 375:555-562.
Fine P., Mathe H., Ginde S. et al.: Ulipristal acetate taken 48-120 hours after intercourse for emergency contraception. Obstetrics & Gynecology 2010; 115:257-263.
Benagiano G., Hertzen H.: Towards more effective emergency contraception? Lancet 2010;  375:527-528.
Stratton P., Levens E.D., Hartog B. et al.: Endometrial effects single early luteal dose of the selective progesterone receptor modulator CDB-2914 Fertility and Sterility 2010; 93:2036-2041.

(2), (3) Szkodliwość doustnej antykoncepcji hormonalnej, red. D.J. Jarczewska, Medipage 2015 s. 51

(4) http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,171710,25383556,warszawa-doczekala-sie-gabinetow-ginekologicznych-bez-klauzuli.htmlZmieniony ( 10.12.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.