Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 143 gości
S T A R T arrow Kultura i okolice arrow SZtuczki i sztuka - POSTĘPY arrow Yale University rezygnuje z historii sztuki - jest zbyt "rasistowska" !? Atak na PIĘKNO.
Sunday 26 September 2021 17:48:37.40.
migawki

Niewolnik VAT-euszek o „karach” do UE: Mamy tu twarde stanowisko i stać nas na poniesienie finansowych kosztów tych absurdalnych i niesprawiedliwych względem obywateli Polski żądań.

W mediach m
ichałki. Czy to cisza przed burzą, czy też jesteśmy w oku cyklonu? Widać sens pojęcia Ogłuszające Milczenie.
================
Niedawno Minister Pandemii zapowiadał czwartą falę - na przełom sierpnia i września. A według najnowszych wyliczeńma ona nas "zalać" w połowie listopada, gdy będą, jak co roku, słoty, przeziębienia,chrypki i grypki...

 ===============

 
W Y S Z U K I W A R K A
Yale University rezygnuje z historii sztuki - jest zbyt "rasistowska" !? Atak na PIĘKNO. Drukuj Email
Wpisał: Yale University   
09.02.2020.

Yale University rezygnuje z historii sztuki – jest zbyt "rasistowska" !?

Atak na PIĘKNO.

8.02.2020 https://prawy.pl/106651-szok-uniwersytet-rezygnuje-z-historii-sztuki-jest-zbyt-rasistowska/


Jeden z najbardziej renomowanych uniwersytetów na świecie - w USA - usunął z programu studiów wykład „Wprowadzenie do historii sztuki: od renesansu do współczesności”.

Portal internetowy "Yale Daily News" donosi, że jest to odpowiedź na niezadowolenie wielu studentów - wykład miał idealizować zachodnią sztukę, będącą produktem "w przeważającej mierze białej, heteroseksualnej, europejskiej, męskiej grupy artystów".

Zajęcia z historii sztuki zostaną zastąpione innymi o podobnej tematyce. Nowe wykłady będą kłaść nacisk na związek europejskiej sztuki z tradycjami z całego świata, brać pod uwagę powiązanie sztuki z kwestią płci, klasy społecznej i ras, a także omawiać jej udział w zachodnim kapitalizmie. Nie zabraknie również nawiązań... do globalnego ocieplenia i zmian klimatu.

„Dział historii sztuki w Yale jest głęboko zaangażowany by reprezentować intelektualną różnorodność swoich studentów i wykładowców, i uważamy, że zajęcia wprowadzające są niezbędną okazją do dalszego kwestionowania, przemyśliwania i przepisywania narracji dotyczących historii zaangażowania w sztukę, architekturę , obrazy i przedmioty w różnych czasach i miejscach ”- skomentowała tę sprawę Marissa Bass, dyrektor studiów licencjackich Yale. „Obecne zajęcia, a także te, które będziemy rozwijać w przyszłości, zostały opracowane w uznaniu zasadniczej prawdy: że nigdy nie było tylko jednej historii sztuki.”

Sprawę skomentował profil facebookowy Fundacji „Ratio et Dignitas”: „Dziś bronienie dorobku cywilizacji łacińskiej nie jest już dyskusją z małymi radykalnymi grupami - korozja następuje nawet (a może przede wszystkim) na uniwersytetach.”

Nie ulega wątpliwości, że widzimy kolejny akt zapadania się cywilizacji Zachodu pod własnym ciężarem [ własny?? Toć to ciężar ideolo Szatana!!!! Mirosław Dakowski]. Cywilizacja ta, w oparach absurdu zwanego postmodernizmem, zwraca się przeciwko własnej historii – w tym przypadku historii sztuki, a zarazem obiektywnej wartości jaką jest Piękno. Nie może to prowadzić do niczego innego, niż do epoki nowego barbarzyństwa.

Zmieniony ( 09.02.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.